Grigoryan: Krasnodar Superkubokda favorit jamoa
Futbol murabbiyi Aleksandr Grigoryan Rossiya Superkubogi uchun bo‘lib o‘tadigan «Krasnodar» va Moskva CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, «Krasnodar» jamoasi bu o‘yinning asosiy favoritidir. U CSKA jamoasini hozircha o‘z o‘yini va tarkibini to‘liq shakllantira olmagan yosh jamoa sifatida baholadi.
Grigoryan ta’kidlashicha, CSKA hozircha noma’lum, ya’ni «qorong‘u ot» hisoblanadi. Ushbu bahs 12 iyul kuni, yakshanba kuni, Qozon shahridagi stadionda o‘tkaziladi.
O‘tgan mavsumda «Krasnodar» jamoasi Rossiya chempioni bo‘lib tarixda birinchi marta shu unvonga ega bo‘lgan bo‘lsa, CSKA esa mamlakat kubogini qo‘lga kiritdi va finalda «Rostov» jamoasini mag‘lub etdi. Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi 18 iyuldan boshlanadi.
Bu uchrashuv futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalarning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadi.

Григорян: Краснодар фаворит в Суперкубке
Футбольный тренер Александр Григорян высказал мнение о матче между командами «Краснодар» и московским ЦСКА, который пройдет за Суперкубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда «Краснодар» является основным фаворитом этой игры. Он оценил команду ЦСКА как молодую, которая пока не смогла полностью сформировать свою игру и состав.
Григорян отметил, что ЦСКА пока неизвестен, то есть считается «темной лошадкой». Этот матч пройдет 12 июля, в воскресенье, на стадионе в Казани.
В прошлом сезоне команда «Краснодар» стала чемпионом России и впервые в истории завоевала этот титул, тогда как ЦСКА выиграл Кубок страны, обыграв в финале команду «Ростов». Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется 18 июля.
Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков и продемонстрирует возможности команд в новом сезоне.