Alonso Modrichning Realdan ketishini sharhladi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrichning "Qirollik" klubidagi so‘nggi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ta’kidlaganidek, Modrich "Real" va butun dunyo futbolining afsonasidir. U bilan birga maydonda o‘ynagan, keyinchalik esa uning murabbiyi bo‘lgan.
Luka Modrich Madridda abadiy yodda qoladi, dedi ispan mutaxassisi, bu so‘zlarni FIFA matbuot xizmati tarqatdi. Eslatib o‘tamiz, 2025 yilgi klubaro jahon chempionatining yarim finalida "Real" "PSJ" jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Madrid klubi poytaxtlik raqiblariga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mazkur nufuzli turnirning finalida Luis Enrike boshchiligidagi jamoa Londonning "Chelsi" klubi bilan kuch sinashadi.

Алонсо Модрич прокомментировал уход из Реала
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о последней игре хорватского полузащитника Луки Модрича в клубе "Королевский". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как отметил Алонсо, Модрич является легендой "Реала" и всего мирового футбола. Он играл с ним на поле, а затем стал его тренером.
Лука Модрич навсегда останется в памяти Мадрида, сказал испанский специалист, эти слова распространила пресс-служба ФИФА. Напоминаем, что в полуфинале клубного чемпионата мира 2025 года "Реал" встретился с командой "ПСЖ".
Мадридский клуб уступил столичным соперникам со счетом 0:4. В финале этого престижного турнира команда под руководством Луиса Энрике будет сражаться с лондонским "Челси".