Safonov: Rossiya jamoasi musobaqalarda kuchli bo‘lardi
Fransiyaning «PSJ» jamoasi va Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov xalqaro taqiq sharoitida milliy jamoaning holati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar Rossiya terma jamoasi Jahon chempionati yoki Yevropa chempionatida ishtirok etganida, ko‘plab Yevropa jamoalari uni jiddiy hisobga olgan bo‘lardi. Safonovning ta’kidlashicha, so‘nggi yillarda eng yaxshi natijalarni ko‘rsatish imkoniyati mavjud edi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi FIFA va UEFA tomonidan qabul qilingan qarorga muvofiq xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shuning uchun, murabbiy Valeriy Karpinning jamoasi faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazishga haqli.
Oxirgi o‘yinda rossiyalik futbolchilar Belarus terma jamoasini 4:1 hisobida ancha katta farq bilan mag‘lub etishdi. Bu g‘alaba jamoaning o‘zini tiklash va kuchini saqlashga intilayotganidan dalolat beradi.

Сафонов: Россия команда на соревнованиях была бы сильной
Вратарь сборной России и команды «ПСЖ» Матвей Сафонов высказал свое мнение о состоянии национальной команды в условиях международного запрета. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если бы сборная России участвовала в чемпионате мира или чемпионате Европы, многие европейские команды воспринимали бы ее всерьез. Сафонов отметил, что в последние годы была возможность показать лучшие результаты.
Напомним, что сборная России была отстранена от международных соревнований в соответствии с решением FIFA и UEFA. Поэтому тренер Валерий Карпин может проводить только товарищеские матчи.
В последнем матче российские футболисты одержали победу над сборной Беларуси с крупным счетом 4:1. Эта победа свидетельствует о том, что команда стремится восстановиться и сохранить свои силы.
Национальная сборная стремится восстановить возможность активного участия на международной арене в будущем.