Rubin jamoasi Daku transferidan mamnun bo‘ldi
Rustam Ashurmatov, sobiq "Rubin" himoyachisi, Kazan jamoasining hujumchisi Mirlin Daku "Zenit"ga o'tishi amalga oshmaganligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa Daku transferining bekor bo‘lishidan xursand bo‘lgan. Ashurmatovning aytishicha, boshqa hujumchini topish mumkin edi, ammo u Daku kabi o‘ynay olmasligi aniq emas.
Mirlin Daku 2023 yildan beri "Rubin" safida o‘ynaydi. O‘tgan mavsumda u Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida jami 29 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli albaniyalik futbolchining bozor qiymati sakkiz million yevroni tashkil etadi. Bu ko‘rsatkich uning jamoaga qo‘shgan hissasini va professional darajasini aks ettiradi.
Shuningdek, Daku jamoaning hujum chizig‘ida muhim o‘rin tutmoqda. Uning transferi amalga oshmaganligi "Rubin" uchun ijobiy holat sifatida baholandi.

Команда Рубин довольна трансфером Даку
Рустам Ашурматов, бывший защитник "Рубина", высказал мнение о том, что переход нападающего казанской команды Мирлина Даку в "Зенит" не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда была рада отмене трансфера Даку. Ашурматов отметил, что можно было найти другого нападающего, но неясно, сможет ли он играть так же, как Даку.
Мирлин Даку играет за "Рубин" с 2023 года. В прошлом сезоне он провел 29 матчей в Российской Премьер-Лиге и Кубковых соревнованиях, забил 15 голов и отдал 8 голевых передач.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 27-летнего албанского футболиста составляет восемь миллионов евро. Этот показатель отражает его вклад в команду и профессиональный уровень.
Кроме того, Даку занимает важное место в атакующей линии команды. Его не состоявшийся трансфер был оценен как положительный момент для "Рубина".