«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy himoyachi Aleksandr Ektovning jarohatlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu jamoa uchun katta yo‘qotishdir. Sashaning tizzasida surunkali jarohat mavjud bo‘lib, u mashg‘ulot paytida yana og‘rib qoldi.
Ehtimol, futbolchi uzoq muddat maydondan chetlanadi, dedi murabbiy so‘zlarini jamoa matbuot xizmati tarqatdi. O‘tgan mavsumda Ektov «Pari NN» jamoasida ijarada o‘ynagan.
Mavsum yakunida esa nimaqdar jamoa uni «Krasnodar»dan sotib oldi. Aleksandr barcha musobaqalarda jami 27 o‘yin o‘tkazdi va bitta gol urib, ikki golga uzatma berdi.
Uning maydondagi faoliyati jamoa uchun muhim bo‘ldi. Hozirda uning jarohati tufayli jamoa himoyasida muammolar yuzaga kelishi mumkin.
Shuning uchun murabbiy va tibbiy shtab futbolchining tezroq tiklanishi uchun barcha choralarni ko‘rmoqda. Jamoa muxlislari ham Aleksandrga tezda sog‘ayib, maydonga qaytishini tilamoqda.

Шпилевский: Эктов травма нанесла команде большой удар
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский высказался о травме защитника Александра Экотова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это большая потеря для команды. У Саши есть хроническая травма колена, которая снова дала о себе знать во время тренировки.
Возможно, футболист надолго выбыл с поля, сказал тренер, его слова распространила пресс-служба команды. В прошлом сезоне Экотов играл в аренде в команде «Пари НН».
В конце сезона команда приобрела его у «Краснодара». Александр провел в общей сложности 27 матчей во всех турнирах, забил один гол и отдал две голевые передачи.
Его деятельность на поле была важна для команды. В настоящее время из-за его травмы могут возникнуть проблемы в защите команды.
Поэтому тренер и медицинский штаб принимают все меры для скорейшего восстановления футболиста. Фанаты команды также желают Александру быстрого выздоровления и возвращения на поле.