Krasnodar va CSKA Rossiya Superkubogida o‘ynaydi
Vladimir Leonov, Tatarsiton sport vaziri, Rossiya Superkubogi doirasida Moskvadagi CSKA va “Krasnodar” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid kutishlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” va CSKA jamoalari ajoyib futbol namoyish etishlari kerak. Tomoshabinlarga qiziqarli va ko‘rkam o‘yin taqdim etilishi umid qilinmoqda, biroq bu asosan jamoalarning o‘ziga bog‘liq.
Vazirning aytishicha, o‘yinga taxminan 40 ming tomoshabin kelishi kutilmoqda. Ushbu uchrashuv 12 iyul, shanba kuni Qozon shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi.
O‘yin boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00da belgilangandir. Eslatib o‘tish joizki, o‘tgan mavsumda CSKA Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, “Krasnodar” esa Premyer-liga chempioni bo‘lgan edi.
Bu o‘yin ikki kuchli jamoa o‘rtasidagi muhim musobaqa sifatida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Tomoshabinlar va mutaxassislar yuqori darajadagi futbolni kutishmoqda.

Краснодар и ЦСКА сыграют в Суперкубке России
Владимир Леонов, министр спорта Татарстана, поделился ожиданиями от матча между командами ЦСКА и «Краснодар» в рамках Кубка России, который пройдет в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команды «Краснодар» и ЦСКА должны продемонстрировать отличный футбол. Ожидается, что зрителям будет представлен интересный и зрелищный матч, однако это в основном зависит от самих команд.
По словам министра, на матч ожидается около 40 тысяч зрителей. Эта встреча состоится 12 июля, в субботу, на стадионе в Казани.
Время начала игры назначено на 18:00 по московскому времени. Напоминаем, что в прошлом сезоне ЦСКА завоевал Кубок России, а «Краснодар» стал чемпионом Премьер-лиги.
Этот матч вызывает большой интерес как важное соревнование между двумя сильными командами. Зрители и специалисты ожидают футбола высокого уровня.