Luis Enrike Oltin to‘p uchun Dembele nomini aytdi
Fransiyaning PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike jamoaning hujumchi yarim himoyachisi Usmon Dembele 2025 yilda Oltin to‘p sovriniga loyiq deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Enrike fikricha, Usmon ushbu mavsumning eng yaxshi futbolchisi bo‘lib, jamoa manfaatlari uchun to‘liq harakat qilmoqda. U Dembele o‘zining ajoyib o‘yini bilan katta zavq bag‘ishlaydi va Oltin to‘pni olishi kerak, dedi.
Bu so‘zlarni ispan mutaxassisi Marca nashri keltirmoqda. Yaqinda PSJ jamoasi klub jahon chempionati yarim finalida Madridning Real jamoasini mag‘lub etib, 4:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Endi parijliklar 13 iyul kuni Londondagi Chelsi jamoasi bilan final bahsida o‘zaro kuch sinashadi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.

Луис Энрике назвал Дембеле в числе кандидатов на Золотой мяч
Главный тренер французской команды ПСЖ Луис Энрике считает, что нападающий полузащитник Усман Дембеле достоин Золотого мяча в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Энрике, Усман является лучшим футболистом этого сезона и полностью отдается интересам команды. Он сказал, что Дембеле приносит большое удовольствие своей великолепной игрой и должен получить Золотой мяч.
Эти слова испанского специалиста приводит издание Marca. Недавно команда ПСЖ одержала победу над мадридским Реалом со счетом 4:0 в полуфинале клубного чемпионата мира.
Теперь парижане встретятся с командой Челси в финале 13 июля, и этот матч ожидается с большим интересом.