Londonning Arsenal klubi Shvetsiyalik hujumchi Viktor Dyokereshning Sporting klubidan transferi bo‘yicha muzokaralarni to‘liq to‘xtatishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda A Bola nashri xabar berdi. Manbaga ko‘ra, “kanonirlar” portugallar bilan kelishuvga erisha olmagani sababli shartnomadan voz kechishga tayyor.
So‘nggi kunlarda ikki klub o‘rtasida hech qanday aloqalar bo‘lmagan. Arsenal shvetsiyalik futbolchi uchun 65 million yevro va bonuslarni taklif qilgan, ammo Sporting ko‘proq mablag‘ talab qilmoqda.
O‘tgan mavsumda Dyokeresh Portugaliya chempionatida 33 o‘yinda maydonga tushib, 39 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi. Hozirgi vaziyatda transfer jarayoni noaniq va tomonlar kelishuvga erisha olmagan.

Арсенал может отказаться от трансфера Виктора Дйокереша
Лондонский клуб Арсенал может полностью прекратить переговоры о трансфере шведского нападающего Виктора Дьокереша из клуба Спортинг. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание A Bola. По информации источника, "канониры" готовы отказаться от контракта, так как не смогли достичь соглашения с португальцами.
В последние дни между двумя клубами не было никаких контактов. Арсенал предложил шведскому футболисту 65 миллионов евро и бонусы, однако Спортинг требует больше средств.
В прошлом сезоне Дьокереш провел 33 матча в чемпионате Португалии, забив 39 голов и отдав 7 голевых передач. В текущей ситуации процесс трансфера остается неопределенным, и стороны не смогли достичь соглашения.