Kazanlik "Rubin" jamoasining sobiq o‘yinchisi Rustam Ashurmatov Rossiya Premer-ligasining eng yaxshi ikki hujumchisini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jon Kordobani va Mirlin Dakuni alohida ta’kidladi. Ashurmatovning so‘zlariga ko‘ra, Mirlin Daku hozirgi kunda butunlay boshqacha futbolchi bo‘lib ulgurgan, u "Rubin"ga o‘tgan vaqtdagi o‘yinchidan tubdan farq qiladi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida Kazan jamoasi musobaqa jadvalida yettinchi o‘rinni egallagan. Boshqa tomondan, "Krasnodar" jamoasi murabbiyi Murad Musayev boshchiligida chempionlik unvoniga sazovor bo‘ldi.
Bu "byk"lar uchun Premer-liga tarixida oltin medallarni qo‘lga kiritish bo‘yicha ilk marta bo‘ldi. Rustam Ashurmatovning fikricha, Kordoba va Daku ayni paytda Rossiya chempionatida eng samarali hujumchilar hisoblanadi.
Ularning o‘yini jamoalarning muvaffaqiyatiga sezilarli hissa qo‘shmoqda. Shuningdek, "Rubin" jamoasining yangi tarkibi va o‘yini rivojlanib borayotgani haqida ham fikr bildirilmoqda.
Umuman olganda, Rossiya Premer-ligasida raqobat kuchayib bormoqda va bu futbol muxlislarini quvontirmoqda.

Ашурматов назвал лучших нападающих Российской Премьер-лиги
Бывший игрок казанского "Рубина" Рустам Ашурматов назвал двух лучших нападающих Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отдельно отметил Джона Кордобу и Мирлина Даку. По словам Ашурматова, Мирлин Даку сейчас совершенно другой футболист, он кардинально отличается от игрока, который пришел в "Рубин".
В прошлом сезоне казанская команда заняла седьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги. С другой стороны, команда "Краснодара" под руководством тренера Мурада Мусаева завоевала титул чемпиона.
Это стало первым случаем в истории Премьер-лиги, когда "быки" завоевали золотые медали. По мнению Рустама Ашурматова, Кордоба и Даку в настоящее время являются самыми эффективными нападающими чемпионата России.
Их игра значительно способствует успеху команд. Также высказываются мнения о том, что новый состав и игра "Рубина" продолжают развиваться.