Toshkentning «Dinamo» klubiga yangi qo‘shilgan futbolchi Ivan Sergeyev jamoa haqida o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning darajasi va sharoitlari uni hayratda qoldirganini ta’kidladi. Sergeyevning so‘zlariga ko‘ra, klubda o‘yinchilar tanlovi juda yaxshi tashkil etilgan.
Jamoaning bazasi sifatli va barcha zarur sharoitlar mavjud. Tiklanish, dam olish uchun qulayliklar borligi, maydonlarning yuqori darajada ekanligi alohida e’tirof etildi.
U bularni hisobga olib, bahosini 10 dan 10 deb berdi. Ivan Sergeyev 4 iyul kuni «oq-ko‘k» jamoa bilan uch yillik shartnoma imzoladi.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli hujumchi Rossiyaning Samara shahridagi «Krylya Sovetov» klubida o‘ynagan. U barcha musobaqalarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma berdi.

Сергеев: База Динамо удивила меня
Новичок клуба «Динамо» из Ташкента Иван Сергеев поделился своими впечатлениями о команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что уровень команды и условия его удивили. По словам Сергеева, в клубе очень хорошо организован выбор игроков.
База команды качественная и имеются все необходимые условия. Особо отмечены удобства для восстановления и отдыха, а также высокий уровень полей.
Учитывая это, он оценил все на 10 из 10. Иван Сергеев подписал трехлетний контракт с «бело-голубыми» 4 июля.
В прошлом сезоне 30-летний нападающий играл в клубе «Крылья Советов» из Самары, Россия. Он провел 30 матчей во всех турнирах, забил 9 голов и сделал 3 результативные передачи.