Moskva «Torpedo» klubining sherigi Leonid Sobolevning advokati Aleksandr Dobrovinskiy, RPLdan ishtirokchilar ro‘yxatidan chiqarilganidan keyin poytaxt klubi qatnashishni rejalashtirayotgan turnirni ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yuristning fikriga ko‘ra, «avtozavodchilar» PARI ligasida o‘z faoliyatini davom ettiradi. Mutaxassis so‘zlariga ko‘ra, «Torpedo» keyingi mavsumda FNLda o‘ynashi kutilmoqda.
Yaqinda Rossiya Futbol Ittifoqi «Torpedo» rahbariyatining 2024/2025 yilgi PARI liga o‘yinlariga ta’sir ko‘rsatgani haqidagi dalillarni qo‘lga kiritgani haqida xabar berildi. Shundan so‘ng klub RPL ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarildi.
Jamoani almashtirish to‘g‘risidagi qaror 11 iyul kuni Rossiya Futbol Ittifoqi ijroiya qo‘mitasi yig‘ilishida qabul qilinadi. Ushbu holat klub va liga uchun muhim o‘zgarishlarni anglatadi.
Futbol jamiyatida adolat va shaffoflikni ta’minlash maqsadida bunday choralar ko‘rilmoqda. Kelgusida ham futbol sohasida qonuniylikni saqlash va raqobatbardoshlikni oshirish ustuvor vazifa bo‘lib qoladi.

Клуб Торпедо участвует в соревнованиях ПАРИ Лиги
Адвокат партнера московского клуба «Торпедо» Леонида Соболева Александр Добровинский сообщил, что после исключения из списка участников РПЛ столичный клуб планирует участвовать в турнире. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению юриста, «автозаводчики» продолжат свою деятельность в PARI лиге. По словам специалиста, ожидается, что «Торпедо» будет играть в ФНЛ в следующем сезоне.
Недавно стало известно, что Российский футбольный союз получил доказательства влияния руководства «Торпедо» на игры PARI лиги 2024/2025 годов. После этого клуб был исключен из списка участников РПЛ.
Решение о смене команды будет принято 11 июля на заседании исполкома Российского футбольного союза. Эта ситуация означает важные изменения для клуба и лиги.
Такие меры принимаются с целью обеспечения справедливости и прозрачности в футбольном сообществе. В будущем сохранение законности в футболе и повышение конкурентоспособности останутся приоритетными задачами.