Ris Jeyms Joao Pedro o‘yini haqida fikr bildirdi
«Chelsi» jamoasi sardori Ris Jeyms yangi hujumchi Joao Pedro haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa iyul oyining boshida braziliyalik futbolchini «Brayton» klubidan sotib oldi va transfer uchun taxminan 64 million yevro to‘ladi. Yaqinda bo‘lib o‘tgan Jahon klublar chempionatining yarim finalida Joao Pedro ikkita gol urib, jamoasiga «Fluminense» ustidan 2:0 hisobida g‘alaba keltirdi.
Ris Jeymsning so‘zlariga ko‘ra, Joao juda iste’dodli va yosh futbolchi hisoblanadi. U unga qarshi bir necha bor maydonga tushgan va uning qobiliyatini yaxshi biladi.
Ko‘pchilik uning qanchalik yaxshi o‘yinchi ekanini ilgari bilmagan bo‘lishi mumkin, ammo start tarkibida birinchi o‘yinda ikki gol urishi uning imkoniyatlarini ochiq ko‘rsatdi. Jamoa uning «Chelsi» safida o‘ynashidan mamnun.
13 iyul kuni «Chelsi» Jahon klublar chempionati finalida «PSJ» jamoasi bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.

Рис Джеймс высказал мнение о игре Жоао Педро
Капитан команды «Челси» Рис Джеймс высказал свои мысли о новом нападающем Жоао Педро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда в начале июля приобрела бразильского футболиста у клуба «Брайтон» и заплатила за трансфер около 64 миллионов евро. В недавнем полуфинале чемпионата мира клубов Жоао Педро забил два гола, приведя свою команду к победе над «Флуминенсе» со счетом 2:0.
По словам Риса Джеймса, Жоао является очень талантливым и молодым футболистом. Он несколько раз выходил на поле против него и хорошо знает его способности.
Многие могли не знать, насколько он хороший игрок, но то, что он забил два гола в первом матче стартового состава, явно продемонстрировало его возможности. Команда довольна тем, что он играет в составе «Челси».
13 июля «Челси» встретится с командой «ПСЖ» в финале чемпионата мира клубов. Эта игра ожидается с большим интересом.