Mareska Joao Pedroning o‘yinini yuqori baholadi
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska yangi futbolchi Joao Pedro haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli o‘yinchi oy boshida jamoaga qo‘shilgan bo‘lsa-da, allaqachon «Chelsi» safida ikki o‘yinda maydonga tushdi va ikki gol urdi. Jamoaning Klub Jahon chempionati yarim finalida «Fluminense»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda Joao Pedro birinchi marta asosiy tarkibda maydonga tushib, dubl qilgan va jamoasiga 2:0 hisobida g‘alaba keltirgan.
Mareska matbuot anjumanida Joao Pedro juda yaxshi futbolchi ekanligini ta’kidladi. U yangi futbolchini sotib olishlarining sababi uning jamoaga foydasi tegishiga ishonish ekanini aytdi.
Murabbiy uning ajoyib sifatlari borligini qayd etdi va final o‘yinda maydonga tushishi ehtimoli borligini bildirdi. Qaror qabul qilish uchun hali yetarli vaqt borligini, shuningdek, jamoada turli variantlar mavjudligi ularga omad keltirayotganini ham qo‘shimcha qildi.
Klub Jahon chempionatining final o‘yini «Chelsi» va «PSJ» jamoalari o‘rtasida yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00da rejalashtirilgan.
Ushbu musobaqa jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, g‘olib jamoa yilning eng kuchli klubi sifatida tan olinadi.

Мареска высоко оценил игру Жоао Педро
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска высказал свое мнение о новом футболисте Жоао Педро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя 23-летний игрок присоединился к команде в начале месяца, он уже вышел на поле в двух матчах за «Челси» и забил два гола. В полуфинале клубного чемпионата мира в матче против «Флуминенсе» Жоао Педро впервые вышел в основном составе, оформил дубль и принес своей команде победу со счетом 2:0.
Мареска на пресс-конференции отметил, что Жоао Педро — очень хороший футболист. Он сказал, что причиной покупки нового футболиста является уверенность в его пользе для команды.
Тренер отметил, что у него есть отличные качества и сообщил, что есть вероятность, что он выйдет на поле в финальном матче. Он также добавил, что у них еще достаточно времени для принятия решения, а также наличие различных вариантов в команде приносит им удачу.
Финальный матч клубного чемпионата мира пройдет в воскресенье между командами «Челси» и «ПСЖ». Время начала матча запланировано на 22:00 по московскому времени.
Этот турнир имеет важное значение для команд, и победившая команда будет признана самым сильным клубом года.