Mashhur fransuz sobiq futbolchisi Blez Matuidi hujumchi Randal Kolo-Muani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda «Yuventus» 26 yoshli hujumchini «PSJ» dan ijaraga olgan. Ushbu shartnoma yakunlanish arafasida bo‘lsa-da, Turin klubi futbolchini o‘z tarkibida saqlab qolishni istamoqda.
Matuidining so‘zlariga ko‘ra, Kolo-Muani «Yuventus»da qolishi kerak, chunki u doimiy ravishda rivojlanayotgan jamoada o‘ynamoqda. U futbolchi yangi g‘alabalarga erishishda yordam beradi deb umid qilmoqda.
Shuningdek, Randal hujumda Jonatan Devid bilan yaxshi juftlik hosil qilishi mumkin. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Yuventus» Kolo-Muanini yana bir yilga ijara asosida ushlab qolishni xohlamoqda.
Biroq, «PSJ» faqat to‘g‘ridan-to‘g‘ri sotuvga qiziqish bildirgan. Shu bois tomonlar o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda.

Матюиди: Коло-Муани должен остаться в Ювентусе
Известный французский бывший футболист Блез Матюиди высказался о нападающем Рандале Коло-Муани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время «Ювентус» арендовал 26-летнего нападающего у «ПСЖ». Хотя этот контракт находится на грани завершения, туринский клуб хочет сохранить футболиста в своем составе.
По словам Матюиди, Коло-Муани должен остаться в «Ювентусе», так как он играет в команде, которая постоянно развивается. Он надеется, что футболист поможет добиться новых побед.
Кроме того, Рандал может создать хорошую пару в атаке с Джонатаном Дэвидом. По информации, «Ювентус» хочет удержать Коло-Муани еще на один год на условиях аренды.
Однако «ПСЖ» проявил интерес только к прямой продаже. Поэтому переговоры между сторонами продолжаются.