Mareska va Enrike final taktikasini muhokama qildi
«Chelsi» jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska Jahon klub chempionatining finalida «PSJ» bosh murabbiyi Luis Enrike bilan qiziqarli taktika jangi bo‘lishini oldindan his qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar yakshanba kuni o‘tkaziladigan final uchrashuvida kuch sinashadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Mareska matbuot anjumanida shunday dedi: «Men shaxmat o‘yinini juda yaxshi ko‘raman va uni futbol bilan ko‘p jihatdan o‘xshash deb bilaman. O‘yindagi harakatlarni «shaxmat qadamlar» deb atashga ishonmayman, ammo murabbiy albatta raqib murabbiyining taktikasiga javob berishi kerak.
Albatta, Luis Enrike bilan bu qiyin, ammo maroqli shaxmat o‘yini bo‘ladi, deb o‘ylayman.» Yarim finalda «Chelsi» «Fluminense» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi, «PSJ» esa Madridning «Real» jamoasini 4:0 hisobida yengdi. Final uchrashuvi katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Мареска и Энрике обсудили тактику финала
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска предвкушает интересную тактическую борьбу с главным тренером «ПСЖ» Луисом Энрике в финале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды встретятся в финальном матче, который пройдет в воскресенье. Игра начнется в 22:00 по московскому времени.
На пресс-конференции Мареска сказал: «Я очень люблю шахматы и считаю, что они во многом похожи на футбол. Я не верю, что действия в игре можно назвать «шахматными шагами», но тренер, безусловно, должен реагировать на тактику соперника.
Конечно, с Луисом Энрике это будет сложно, но я думаю, что это будет увлекательная шахматная игра.» В полуфинале «Челси» одержал победу над командой «Флуминенсе» со счетом 2:0, а «ПСЖ» разгромил мадридский «Реал» со счетом 4:0. Финал ожидается с большим интересом.