Mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy rossiya futbolining obro‘siga skandallar ta’sir qiladimi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya jamoalari Yevropada o‘ynamaydi, shuning uchun Yevropada ular faoliyatini kuzatish ehtimoli kam. Mostovoy karerasining katta qismini chet elda o‘tkazgan va hech kim Rossiya chempionati qanday o‘tishi haqida ko‘p savol bermagan.
Ayniqsa, hozir hech kim bilan o‘yin o‘ynamayotgan paytda, ular uchun Rossiya futbolidagi voqealar ahamiyatsiz. Shu yil yozda Rossiya futbolida bir necha skandallar yuz berdi.
Eng so‘nggisi «Torpedo» jamoasining Rossiya Premyer-ligasidan chiqarilishi bo‘ldi, bu jarayon kelishilgan o‘yinlar tashkil qilish urinishlari bilan bog‘liq edi. «Torpedo» o‘rniga elit liga safida «Orenburg» jamoasi qatnashmoqda.

Mostovoy: Европа не обращает внимания на российский футбол
Известный бывший футболист Александр Мостовой ответил на вопрос, влияют ли скандалы на репутацию российского футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, российские команды не играют в Европе, поэтому вероятность того, что за ними будут следить в Европе, мала. Мостовой большую часть своей карьеры провел за границей, и никто не задавал много вопросов о том, как проходит российское первенство.
Тем более сейчас, когда никто не играет, события в российском футболе для них незначительны. Этим летом в российском футболе произошло несколько скандалов.
Последним стало исключение команды «Торпедо» из Российской Премьер-Лиги, что было связано с попытками организации договорных матчей. Вместо «Торпедо» в элитной лиге участвует команда «Оренбург».
До начала нового чемпионата России осталось менее недели. В пятницу, 18 июля, московское «Динамо» примет «Балтику».