Rudenko Lokomotivdagi qiyin tayyorgarlik haqida gapirdi
Yangi qo‘shilgan "Lokomotiv" futbolchisi Aleksandr Rudenko mavsum oldi tayyorgarlik mashg‘ulotlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 26 yoshda bo‘lib, yig‘ilishlar davomida juda qiyin sharoitlarni boshdan kechirganini aytdi. Rudenko ko‘p yugurish va yangi talablar bilan moslashish zarurligini ta’kidladi.
Avvalgi jamoasi "Ximki"da ular ispaniyalik murabbiy Frank Artiga qo‘l ostida ishlagan. U yerda mashg‘ulotlar ko‘proq to‘p bilan bog‘liq bo‘lib, ko‘p yugurish talab qilinmagan.
Rudenko "Match TV"ga bergan intervyusida, yangi jamoada ish juda og‘ir ekanini ta’kidladi va mashg‘ulotlarda jismonan juda charchaganini bildirdi. Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining birinchi turida "Lokomotiv" o‘z maydonida "Sochi" jamoasini qabul qiladi.
O‘yin 19 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv yangi mavsum uchun muhim bahs bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Руденко рассказал о сложной подготовке в Локомотиве
Новый игрок "Локомотива" Александр Руденко поделился своими мыслями о предсезонной подготовке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 26 лет, и он сказал, что во время сборов испытывал очень тяжелые условия. Руденко подчеркнул необходимость много бегать и адаптироваться к новым требованиям.
В своей предыдущей команде "Химки" он работал под руководством испанского тренера Франка Арти. Там тренировки были больше связаны с мячом, и не требовали много бегать.
В интервью "Match TV" Руденко отметил, что в новой команде работа очень тяжелая и он физически сильно устал на тренировках. В первом туре нового сезона Российской Премьер-Лиги "Локомотив" примет команду "Сочи" на своем поле.
Игра начнется 19 июля в 18:00 по московскому времени. Этот матч станет важным испытанием для нового сезона и с нетерпением ожидается болельщиками.