Sobiq Kazan "Rubin" futbolchisi Aleksey Popov Rossiya chempionati yangi mavsumi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sankt-Peterburgning "Zenit" klubini turnirning asosiy favoritlaridan biri deb hisoblaydi. Popovning so‘zlariga ko‘ra, medallar uchun kurashda hech qanday kutilmagan holat bo‘lmaydi.
"Zenit" jamoasi katta miqdorda kuchli transferlar amalga oshirgan va ularning bu mavsum hech kimga imkon bermasligiga ishonadi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni tarixda birinchi bor "Krasnodar" jamoasi bo‘ldi.
Ikkinchi o‘rinni "Zenit" egalladi, uchlikni esa Moskva markaziy sport klubi, ya’ni CSKA yakunladi. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi va birinchi o‘yinda Moskvaning "Dinamo" klubi Kaliningradning "Baltika" jamoasi bilan maydonga chiqadi.

Попов: Зенит в новом сезоне стремится к чемпионству
Бывший футболист казанского "Рубина" Алексей Попов высказал свои мысли о новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает клуб "Зенит" из Санкт-Петербурга одним из основных фаворитов турнира. По словам Попова, в борьбе за медали не будет никаких неожиданных ситуаций.
Команда "Зенит" провела множество сильных трансферов и он уверен, что в этом сезоне они никому не дадут шансов. В прошлом сезоне чемпионом России впервые в истории стала команда "Краснодар".
Второе место занял "Зенит", а тройку замкнул Центральный спортивный клуб Москвы, то есть ЦСКА. Новый сезон начнется 18 июля, и в первом матче московский клуб "Динамо" выйдет на поле против команды "Балтика" из Калининграда.