Tarkhanov: CSKA RPLda g‘alaba qozonishi mumkin
Sobiq bosh murabbiy Aleksandr Tarkhanov "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida kelayotgan RPL mavsumida "qizil-ko‘k" jamoaning ishtirokidan kutayotganlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, CSKA keyingi mavsumda ko‘p narsalarga erishishga intiladi va RPLda g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarini ishga soladi. Tarkhanov CSKAning kelasi mavsumda sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyati yuqori ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, jamoa allaqachon Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritgan. Ushbu sovrin uchun o‘tkazilgan o‘yinda Fabio Chelestini boshchiligidagi CSKA "Krasnodar" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
RPLning birinchi turida CSKA 21 iyul kuni "Orenburg" jamoasining maydonida o‘ynaydi. Tarkhanovning fikricha, bu mavsumda CSKA jiddiy raqobatchi bo‘lib, yuqori natijalarga erishishga intiladi.
Jamoaning bu boradagi tayyorgarligi va ruhiy holati ijobiy baholanmoqda. Shunday qilib, muxlislar va mutaxassislar CSKAning kelayotgan mavsumdagi o‘yinlarini katta qiziqish bilan kutishmoqda.

Тарханова: ЦСКА может одержать победу в РПЛ
Бывший главный тренер Александр Тарканов в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" рассказал о своих ожиданиях от участия "красно-синих" в предстоящем сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ЦСКА в следующем сезоне стремится добиться многого и использует все свои возможности для победы в РПЛ. Тарканов отметил, что у ЦСКА высокие шансы на завоевание трофея в следующем сезоне.
Кроме того, команда уже завоевала Кубок России. В матче за этот трофей ЦСКА под руководством Фабио Челестини одержал победу над командой "Краснодар" со счетом 1:0.
В первом туре РПЛ ЦСКА 21 июля сыграет на поле команды "Оренбург". По мнению Тарканова, в этом сезоне ЦСКА будет серьезным соперником и стремится к высоким результатам.
Подготовка команды в этом отношении и моральное состояние оцениваются положительно. Таким образом, болельщики и специалисты с большим интересом ожидают игры ЦСКА в предстоящем сезоне.