Lovchev: Rostov yangi mavsumda o‘nchi o‘rinda
Sobiq Moskva Spartak jamoasi va Sovet Ittifoqi terma jamoasi o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi Rostov jamoasi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rostov jamoasi chempionatda o‘nchi o‘rinni egallaydi. Jamoadan ikki asosiy futbolchi ketgani aytilmoqda.
Ulardan biri himoyani mustahkamlab, gol urgan bo‘lsa, ikkinchisi yarim himoyani boshqarib, o‘yinni tashkil qilgan. Lovchev so‘zlarini Match TV manbasiga asoslanib keltirish mumkin.
Ehtimol, u himoyachi Maksim Osipenko va yarim himoyachi Danila Glebovni nazarda tutgan. Maksim Osipenko o‘tgan mavsumda to‘qqizta gol urgan.
Rostov jamoasi yangi mavsumning birinchi turida 20 iyul kuni Sankt-Peterburgdagi Zenit jamoasi bilan o‘z maydonida o‘yin o‘tkazadi. O‘tgan mavsumda Rostov jamoasi sakkizinchi o‘rinni olgan, Zenit esa ikkinchi o‘rinni egallagan.

Ловчев: Ростов в новом сезоне на десятом месте
Бывший игрок московского Спартака и сборной Советского Союза Евгений Ловчев высказал мнение о результатах команды Ростов в новом сезоне российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Ростов займет десятое место в чемпионате. Упоминается, что из команды ушли два основных футболиста.
Один из них усилил защиту и забил гол, а другой управлял полузащитой и организовывал игру. Слова Ловчева можно привести на основе источника Матч ТВ.
Возможно, он имел в виду защитника Максима Осипенко и полузащитника Данилу Глебова. Максим Осипенко забил девять голов в прошлом сезоне.
Команда Ростов в первом туре нового сезона 20 июля проведет матч на своем поле против команды Зенит из Санкт-Петербурга. В прошлом сезоне команда Ростов заняла восьмое место, а Зенит - второе.