Lovchev: Rossiya chempioni ehtimol Zenit bo‘ladi
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Yevgeniy Lovchev yangi mavsumda “Krasnodar” jamoasi chempionlik unvonini himoya qila oladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, bahor oylarida “buzoq” laqabli jamoa Premyer-liga chempionligini tarixda birinchi bor qo‘lga kiritgan edi. Lovchevning fikricha, ehtimol chempionlikni “Zenit” jamoasi qo‘lga kiritadi.
U “Krasnodar” allaqachon o‘zining g‘ayratini qondirganini ta’kidladi. Shuningdek, Lovchev Jon Kordoba va Eduard Spertsyan kabi futbolchilarning “Krasnodar”ni ketma-ket ikkinchi marta chempionlik sari yetaklashiga ishonchi komil emasligini bildirdi.
Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumi 18 iyul kuni start oladi. Chempionatni ochish o‘yini Moskva “Dinamo” va “Baltika” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi.
Bu mavsumda jamoalar o‘z kuchini namoyish etishga tayyorlanmoqda va muxlislar yangi qiziqarli o‘yinlarni kutishmoqda.

Ловчев: Чемпионом России, вероятно, станет Зенит
В прошлом году известный футболист Евгений Ловчев ответил на вопрос, сможет ли команда «Краснодар» защитить титул чемпиона в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, весной команда с прозвищем «бычок» впервые в истории завоевала чемпионство в Премьер-лиге. По мнению Ловчева, вероятно, чемпионство достанется команде «Зенит».
Он отметил, что «Краснодар» уже удовлетворил свои амбиции. Также Ловчев выразил сомнение, что такие футболисты, как Джон Кордоба и Эдуард Спертян, смогут снова привести «Краснодар» к чемпионству.
Новый сезон Российской Премьер-лиги стартует 18 июля. Открывающая игра чемпионата пройдет между московским «Динамо» и «Балтикой».
В этом сезоне команды готовятся продемонстрировать свои силы, а болельщики ждут новых интересных игр.