General Motors 2026 yilgi yangi Chevrolet Captiva EV elektr krossoveri Janubiy Amerikaning barcha davlatlarida mavjud bo‘lishini tasdiqladi, deb SpeedMe.ru xabar berdi. Rasmiy taqdimotdan so‘ng, avtomobil Braziliya portlariga yetkazilmoqda va u Argentina, Chili, Kolumbiya, Ekvador, Peru, Urugvay hamda Paragvayda ham sotuvga chiqadi.
GM Janubiy Amerika bo‘yicha vitse-prezidenti Fabio Rua Captiva EV Chevrolet’ning global elektromobil segmenti uchun strategik model ekanini ta’kidladi. Avtomobil shu yil oxirigacha mintaqadagi bozorga chiqariladi.
Captiva EV — bu Chevrolet tomonidan butun Janubiy Amerika bozoriga taqdim etilayotgan ikkinchi elektromobil bo‘lib, undan oldin Spark EUV 2026 taqdim etilgan edi. Elektromobil 7 o‘rinli benzinli Captiva XL modeli bilan birga sotuvga chiqadi.
Jahon premyerasi Braziliyada yoki boshqa Janubiy Amerika davlatlarida yaqin oylar ichida kutilmoqda. Insayderlarga ko‘ra, Captiva EV — Wuling Starlight S modeliga asoslangan, Chevrolet dizayniga moslashtirilgan avtomobil hisoblanadi. Bu SGMW (SAIC-GM-Wuling) kompaniyasining xalqaro bozorga chiqishida muhim bosqich bo‘ladi.

General Motors представляет Captiva EV по всей Южной Америке
General Motors подтвердил, что новый электрический кроссовер Chevrolet Captiva EV 2026 года будет доступен во всех странах Южной Америки, сообщает SpeedMe.ru. После официальной презентации автомобиль будет доставлен в порты Бразилии и поступит в продажу в Аргентине, Чили, Колумбии, Эквадоре, Перу, Уругвае и Парагвае.
Вице-президент GM по Южной Америке Фабио Руа подчеркнул, что Captiva EV является стратегической моделью для глобального сегмента электромобилей Chevrolet. Автомобиль будет выпущен на рынок региона до конца этого года.
Captiva EV — это второй электромобиль, представляемый Chevrolet на рынке всей Южной Америки, после того как ранее был представлен Spark EUV 2026. Электромобиль будет продаваться вместе с бензиновым Captiva XL на 7 мест.
Мировая премьера ожидается в Бразилии или других странах Южной Америки в ближайшие месяцы. По словам инсайдеров, Captiva EV основан на модели Wuling Starlight S и адаптирован под дизайн Chevrolet. Это станет важным этапом для компании SGMW (SAIC-GM-Wuling) в выходе на международный рынок.