Genesis kompaniyasi Xitoyda 181 ta import qilingan G80, GV80, GV70 va elektr versiyasi GV70 avtomobillarini ixtiyoriy ravishda chaqirib olmoqda, deb SpeedMe xabar berdi. Bu avtomobillar 2023 yil 25 yanvardan 2024 yil 19 iyungacha ishlab chiqarilgan. Chaqirib olishga sabab — asboblar panelidagi dasturiy nosozlik bo‘lib, u avtomobil ishga tushirilganda uzilishlarga olib kelishi va tezlik, ogohlantirishlar kabi muhim ma’lumotlarni ko‘rsatmasligi mumkin. Bu esa xavfsizlik uchun tahdid tug‘diradi.
Genesis ushbu kampaniya doirasida barcha ta’sirlangan avtomobillarga dasturiy ta’minotni bepul yangilaydi. Avval yangilangan avtomobillar uchun qo‘shimcha chora-tadbirlar talab etilmaydi. Chaqirib olish Xitoydagi nuqsonli mahsulotlar to‘g‘risidagi qonunga muvofiq amalga oshiriladi va xavfsizlikni oshirishga qaratilgan.

Genesis отзывает 181 автомобиль в Китае
Компания Genesis добровольно отзывает 181 импортированный автомобиль моделей G80, GV80, GV70 и электрической версии GV70 в Китае, сообщает SpeedMe. Эти автомобили были произведены с 25 января 2023 года по 19 июня 2024 года. Причиной отзыва является программный сбой на панели приборов, который может привести к сбоям при запуске автомобиля и не отображать важную информацию, такую как скорость и предупреждения. Это создает угрозу безопасности.
В рамках этой кампании Genesis бесплатно обновит программное обеспечение всех затронутых автомобилей. Для ранее обновленных автомобилей дополнительные меры не требуются. Отзыв осуществляется в соответствии с законом о дефектных продуктах в Китае и направлен на повышение безопасности.