Xitoyning mashhur avtomobil ishlab chiqaruvchi kompaniyalaridan biri sanalgan Li Auto Rossiyada rasman faoliyatini boshladi. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati rasmiy bayonot berdi va ushbu voqeani iste’molchilar uchun muhim bir yangilik sifatida e’lon qildi.
Li Auto kompaniyasining Rossiyadagi rasmiy veb-sayti ishga tushirildi. Bu iste’molchilarni turli noqonuniy kanallar va “kulrang” ta’minot sxemalaridan himoya qilish maqsadida amalga oshirilgan jiddiy qadam sifatida baholanmoqda. Endilikda iste’molchilar ushbu rasmiy sayt orqali kompaniyaning turli modellari, xizmatlari, texnik tavsiflari va narxlari haqida keng qamrovli ma’lumotga ega bo‘lishi mumkin.
“Biz Rossiyada Li Auto‘ning rasmiy saytini ishga tushirganimizdan mamnunmiz. Ushbu qaror iste’molchilarni noqonuniy mahsulot yetkazib berish yo‘llaridan muhofaza qilish va sotuv jarayonidagi shaffoflikni oshirish yo‘lidagi muhim bosqichdir. Bundan buyon har qanday faoliyat faqat rasmiy va vakolatli dilerlar orqali amalga oshiriladi”, – dedi Rossiyadagi Sinomach Auto dilerlik tarmog‘ini rivojlantirish departamenti rahbari Dmitriy Rotkin.
Kompaniya veb-saytida avtomobillarning batafsil tavsiflari, so‘nggi modellar haqida yangiliklar, texnik xususiyatlar, shuningdek, narxlar va rasmiy dilerlar bilan bog‘lanish imkoniyati mavjud. Shu bilan birga, sayt orqali iste’molchilarga sinov drayviga yozilish imkoniyati ham taqdim qilingan.
15 may kunidan boshlab kompaniya barcha parallel import kanallarini rasman to‘xtatgan. Endi kompaniyaning avtomobillari faqat Sinomach Auto orqali rasmiy sotuvga chiqariladi. Bu orqali Li Auto mahsulotlarining sifati kafolatlanadi va xaridorlar manfaati himoya qilinadi.
Sinomach Auto va Li Auto rahbariyati 21 may kuni Moskvadagi «Xuamin» biznes markazida o‘tadigan ilk dilerlik konferensiyasida ushbu “kulrang” sxemalarga qarshi kurash bo‘yicha boshqa chora-tadbirlarni ham e’lon qiladi. Bu tadbir Rossiya bozoridagi Li Auto kompaniyasining yangi bosqichini boshlab beradigan muhim voqea bo‘lishi kutilmoqda.
Zamin.uz tahririyati avtomobil olamidagi ushbu muhim yangiliklarni diqqat bilan kuzatib boradi. Siz rasmiy dilerlik tizimi orqali avtomobil sotishning afzalliklari haqida qanday fikrdasiz?

В России Li Auto официально начала свою деятельность: удар по "серым схемам"!
Одна из известных китайских автомобильных компаний, Li Auto, официально начала свою деятельность в России. Об этом сообщила пресс-служба компании, объявив данное событие важной новостью для потребителей.
Официальный веб-сайт Li Auto в России был запущен. Это рассматривается как серьезный шаг, направленный на защиту потребителей от различных незаконных каналов и «серых» схем поставок. Теперь потребители могут получить обширную информацию о различных моделях компании, услугах, технических характеристиках и ценах через этот официальный сайт.
«Мы рады запустить официальный сайт Li Auto в России. Это решение является важным этапом в защите потребителей от незаконных поставок и повышении прозрачности в процессе продаж. С этого момента любая деятельность будет осуществляться только через официальных и уполномоченных дилеров», – сказал Дмитрий Роткин, руководитель отдела развития дилерской сети Sinomach Auto в России.
На сайте компании представлены подробные описания автомобилей, новости о последних моделях, технические характеристики, а также возможность связаться с официальными дилерами. Кроме того, через сайт предоставляется возможность записаться на тест-драйв.
С 15 мая компания официально приостановила все каналы параллельного импорта. Теперь автомобили компании будут продаваться только через Sinomach Auto. Это гарантирует качество продукции Li Auto и защищает интересы покупателей.
Руководство Sinomach Auto и Li Auto объявит о других мерах борьбы с этими «серыми» схемами на первой дилерской конференции, которая пройдет 21 мая в бизнес-центре «Xuamin» в Москве. Ожидается, что это событие станет важным моментом, открывающим новую страницу для компании Li Auto на российском рынке.
Редакция Zamin.uz внимательно следит за этими важными новостями в мире автомобилей. Как вы относитесь к преимуществам продажи автомобилей через официальную дилерскую сеть?