Toshkentdan Charvakga yangi avtobus yo‘nalishi ochildi
1 iyuldan boshlab Toshkent shahri aholisi va mehmonlari uchun yangi qulay avtobus yo‘nalishi ishga tushiriladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu yo‘nalish poytaxtni bevosita mashhur dam olish maskani bo‘lgan Charvak suv ombori bilan bog‘laydi. Yo‘nalish “Mashinasozlar” metrostansiyasidan boshlanib, Charvak suv omborigacha harakatlanadi.
Yo‘nalishda zamonaviy MAN brendidagi turistik avtobuslar ishlatiladi. Har bir avtobusda 47 yo‘lovchi uchun joy ajratilgan bo‘lib, konditsioner o‘rnatilgan.
Bu yoz oylarida ayniqsa qulaylik yaratadi. Bir yo‘nalishdagi chipta narxi 25 000 so‘mni tashkil etadi.
To‘lov naqd pul yoki bank kartasi orqali amalga oshirilishi mumkin. Avtobuslar har kuni soat 6:00da harakatlanishni boshlaydi.
Har bir qatnov 1 soat 30 daqiqada bir marta bo‘lib, muntazam qatnov ta’minlanadi. Toshkentdan Charvakgacha yo‘l taxminan 1 soat 30 daqiqa davom etadi.

Из Ташкента в Чарвак открылся новый автобусный маршрут
С 1 июля для жителей и гостей города Ташкента будет запущен новый удобный автобусный маршрут. Об этом сообщает Upl.uz.
Данный маршрут связывает столицу с известным местом отдыха - водохранилищем Чарвак. Маршрут начинается от станции метро "Машиностроителей" и движется до водохранилища Чарвак.
На маршруте будут использоваться современные туристические автобусы марки MAN. В каждом автобусе предусмотрено место для 47 пассажиров, установлен кондиционер.
Это создаст особенно удобства в летние месяцы. Стоимость билета в одну сторону составляет 25 000 сумов.
Оплата может производиться наличными или банковской картой. Автобусы начинают движение каждый день в 6:00.
Каждый рейс осуществляется раз в 1 час 30 минут, обеспечивается регулярное движение. Путь от Ташкента до Чарвака занимает примерно 1 час 30 минут.