2024 yil 13 iyunda O‘zbekistonda avtomobil raqami katta miqdorda sotildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda UPL muxbiri xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, raqam onlayn auksion orqali sotuvga qo‘yilgan edi.
Toshkent viloyatida yashovchi fuqaro o‘z avtomobili uchun 10 777 ZZZ raqamini xarid qildi. Sotuv narxi boshlang‘ich 187 million 500 ming so‘mdan boshlangan bo‘lsa, yakuniy narx 1 milliard 638 million so‘mga yetdi.
Ushbu holat avtomobil raqamlarining qadriyatining oshayotganini ko‘rsatadi. Shuningdek, onlayn auksionlar orqali noyob raqamlarni sotib olish imkoniyati kengaymoqda.
Bu turdagi raqamlar avtomobil egalariga o‘ziga xoslik va obro‘ bag‘ishlaydi. Sotuv jarayoni shaffof va qonuniy ravishda o‘tkazildi.

В Ташкенте уникальный номер автомобиля был продан по рекордной цене
13 июня 2024 года в Узбекистане был продан номер автомобиля за большую сумму. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщил корреспондент UPL. Известно, что номер был выставлен на продажу через онлайн-аукцион.
Гражданин, проживающий в Ташкентской области, приобрел номер 10 777 ZZZ для своего автомобиля. Начальная цена продажи составила 187 миллионов 500 тысяч сумов, а конечная цена достигла 1 миллиарда 638 миллионов сумов.
Этот случай показывает, что ценность автомобильных номеров растет. Также расширяются возможности покупки уникальных номеров через онлайн-аукционы.
Номера такого типа придают владельцам автомобилей индивидуальность и престиж. Процесс продажи был проведен прозрачно и законно.