G‘arbiy Qozog‘istonda to‘rtinchi dron hodisasi ro‘y berdi
Jonibek tumanida yana bir noma’lum uchuvchisiz uchar qurilma (BPLA) parchalariga o‘xshash buyumlar topildi, deb xabar berdi Tengrinews.kz.
G‘arbiy Qozog‘iston viloyati politsiya boshqarmasi bu holatni rasman tasdiqladi.
"G‘arbiy Qozog‘iston viloyati politsiyasi vakolatli xizmatlar bilan hamkorlikda Jonibek tumanida BPLA fragmentlariga o‘xshash buyumlar topilgani yuzasidan tekshiruv ishlarini olib bormoqda. Ob’yekt aholi yashaydigan joylardan yiroqda aniqlangan. Voqea bo‘yicha barcha tafsilotlar aniqlanmoqda", — deyiladi bayonotda.
Bu G‘arbiy Qozog‘istonda dron qulashiga oid to‘rtinchi holatdir. 18 mart kuni Taskali tumanida uch metrli dron qulagan, 18 fevralda esa Boqeyordi tumanining Uyali qishlog‘ida shunga o‘xshash voqea qayd etilgan. Eng so‘nggi holat 24 mart kuni tasdiqlangan.

В Западном Казахстане произошло четвертое происшествие с дроном
В районе Джонибек были найдены предметы, похожие на обломки беспилотного летательного аппарата (БПЛА), сообщает Tengrinews.kz.
Управление полиции Западно-Казахстанской области официально подтвердило этот факт.
"Полиция Западно-Казахстанской области проводит проверку по факту обнаружения предметов, похожих на фрагменты БПЛА, в районе Джонибек совместно с уполномоченными службами. Объект был обнаружен вдали от населенных пунктов. Все детали происшествия уточняются", — говорится в заявлении.
Это четвертый случай падения дронов в Западном Казахстане. 18 марта в районе Таскали упал трехметровый дрон, а 18 февраля в селе Уялы района Бокейорда был зафиксирован аналогичный случай. Последний случай был подтвержден 24 марта.