Mashhur xonanda Munisa Rizayeva ayollar uchun muhim maslahatlar berib, qanday erkaklardan uzoqroq yurish kerakligini ta’kidladi. U videomurojaati orqali qizlarga nomunosib insonlar bilan munosabat o‘rnatmaslikni tavsiya qildi.
Hurmatsizlik va ayblashga moyil erkaklar
Video lavhalardan biriga ko‘ra, Munisa Rizayeva shunday erkaklardan ehtiyot bo‘lish kerakligini aytdi: "Kechagi kun uchun kechir, lekin sen meni g‘azablantirding. Agar o‘zingni shunday tutmaganingda, hech narsa bo‘lmagan bo‘lardi!". Bunday iboralar munosabatda ayblashga moyil insonlar borligini ko‘rsatadi. Munisa bunday munosabatdan uzoqroq bo‘lishni maslahat beradi.
Xatosini tan olmaydiganlar
Rizayeva videoda: "Xatoyingni tushunmaguningcha sen bilan gaplashmayman" deb ta’kidlagan. Bu shunday erkaklar haqidaki, ular o‘z xatosini anglash va tan olish o‘rniga, munosabatdagi muammolarni rad etishga moyil bo‘ladi. Munisaga ko‘ra, bunday shaxslar bilan munosabatlar ayol kishining ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Psixologik bosim o‘tkazadiganlar
Boshqa bir lavhada u: "Boshimni qotirma, miyamni achitvording, to‘ydirding" deb aytadi. Bu insonlarning so‘zlari orqali munosabatda psixologik bosim o‘tkazishi va ayollarni hurmatsizlik bilan kamsitishi mumkinligini ko‘rsatadi. Bunday munosabatdan ehtiyot bo‘lish kerak.
Hurmatli va munosib erkaklarni tanlash kerak
Munisa Rizayeva videoni "Qizlar, o‘zingiz uchun munosib erkaklarni tanlang" deb yakunladi. Bu, ayollar o‘zlarini hurmat qiladigan, sevib-asraydigan va munosabatda teng huquqlilikka amal qiladigan insonlarni tanlashi lozimligini bildiradi.
Munisa Rizayeva bu maslahatlari orqali ayollarni sog‘lom va baxtli munosabatlarga intilishga chorlaydi. Uning maslahatlari ko‘plab ayollarga kerakli yo‘nalish beradi deb ishoniladi.

пасмурно ветер 2 м/с, СВ
Известная певица Муниса Ризаева дала важные советы женщинам, подчеркнув, от каких мужчин стоит держаться подальше. В своем видеобращении она рекомендовала девушкам не устанавливать отношения с неподходящими людьми.
Мужчины, склонные к неуважению и обвинениям
Согласно одному из видеороликов, Муниса Ризаева отметила, что следует остерегаться таких мужчин: "Прости за вчерашний день, но ты меня разозлила. Если бы ты так себя не вела, ничего бы не произошло!". Такие фразы показывают, что в отношениях есть люди, склонные к обвинениям. Муниса советует держаться подальше от таких отношений.
Не признающие своих ошибок
В видео Ризаева подчеркнула: "Я не буду с тобой разговаривать, пока ты не поймешь свою ошибку". Это касается таких мужчин, которые вместо того, чтобы осознать и признать свою ошибку, склонны отрицать проблемы в отношениях. По словам Мунисы, такие личности могут негативно влиять на психику женщины.
Оказывающие психологическое давление
В другом ролике она говорит: "Не дави мне на голову, ты мне мозги выносишь, ты меня достала". Это показывает, что слова таких людей могут оказывать психологическое давление в отношениях и унижать женщин. Следует остерегаться таких отношений.
Нужно выбирать уважительных и достойных мужчин
Муниса Ризаева завершила видео словами: "Девушки, выбирайте достойных мужчин для себя". Это означает, что женщины должны выбирать людей, которые уважают их, любят и заботятся о них, а также соблюдают равноправие в отношениях.
С помощью этих советов Муниса Ризаева призывает женщин стремиться к здоровым и счастливым отношениям. Считается, что ее советы дают многим женщинам нужное направление.