Saida Mirziyoyeva AQSH Kongressi a’zosi Kerol Miller bilan uchrashuv o‘tkazdi
Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva AQSH Kongressi a’zosi, O‘zbekiston bilan hamkorlik bo‘yicha parlament kokusi ishtirokchisi Kerol Miller bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda u o‘zining Telegram'dagi kanalida yozib qoldirdi.
Qayd etilishicha, uchrashuvda O‘zbekiston—AQSH munosabatlarini yanada mustahkamlash yuzasidan fikr almashilgan.
«Ta’lim sohasidagi islohotlar, xotin-qizlarning huquq va imkoniyatlarini kengaytirish, bu yo‘nalishlarda Kongress bilan hamkorlikni kuchaytirish masalalariga to‘xtaldik.
Qizg‘in suhbat va qo‘llab-quvvatlov uchun Miller xonimga minnatdorlik bildiraman», — deb yozadi Saida Mirziyoyeva.
Eslatib o‘tamiz, Shavkat Mirziyoyev 17 mart kuni Kerol Miller boshchiligidagi delegatsiyani qabul qilgandi. Uchrashuv davomida iqtisodiy va investitsiyaviy loyihalarni, shu jumladan, tog‘-kon, sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi sohalaridagi loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va ilgari surish maqsadida parlamentlararo hamkorlikni kengaytirishga alohida e’tibor qaratilgan.

Саида Мирзиева встретилась с членом Конгресса США Кэрол Миллер
Помощник президента Саида Мирзиеева встретилась с членом Конгресса США, участником парламентской группы по сотрудничеству с Узбекистаном Кэрол Миллер. Об этом она написала в своем канале в Telegram.
Отмечается, что на встрече обменялись мнениями о дальнейшем укреплении узбекско-американских отношений.
«Мы обсудили вопросы реформ в сфере образования, расширения прав и возможностей женщин, а также усиления сотрудничества с Конгрессом в этих направлениях.
Благодарю госпожу Миллер за живую беседу и поддержку», — пишет Саида Мирзиеева.
Напоминаем, что 17 марта Шавкат Мирзиёев принял делегацию во главе с Кэрол Миллер. В ходе встречи было уделено особое внимание расширению межпарламентского сотрудничества с целью поддержки и продвижения экономических и инвестиционных проектов, включая проекты в горнодобывающей, промышленной, энергетической и сельскохозяйственной сферах.