Namanganda mashinani ijaraga olgan o‘quvchilar ayanchli YTHga uchradi
2 aprel kuni Namangan viloyati, Davlatobod tumanida Porloq mahallasida maktab o‘quvchisi tomonidan boshqarilayotgan Nexia-3 avtomobili qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib, yuk avtomobili bilan to‘qnashdi.
Namangan viloyati IIB YHXB videolavhasida avtomobilning yuk mashinasi bilan to‘qnashgani va yuk mashinasi uni bir necha metrga sudragani ko‘rinadi.
To‘qnashuv oqibatida yengil avtomobil haydovchisi va yo‘lovchisi bo‘lgan maktab o‘quvchilari og‘ir ahvolda shifoxonaga yotqizilgan. Ulardan birida bosh miyasi va jag‘ suyagi sinishi, boldir suyaklari sinishi ham kuzatilgan.
Rasmiylarga ko‘ra, maktab o‘quvchilariga mashinani ijaraga bergan fuqaroning o‘zi ham avtomobilni ijaraga olgan bo‘lgan. Uning o‘zi o‘quvchilardan ijara uchun 150 ming so‘m olgan, o‘rtada vositachi bo‘lgan 11-sinf o‘quvchisi esa 70 ming so‘m olgan. Avtomobilni ijaraga bergan yigitning otasi va yuk mashinasi haydovchisi jamoatchilikka murojaat qilib, yosh bolalarning rulga o‘tirishiga ruxsat bermaslikni so‘ragan.

В Намангане студенты, арендовавшие машину, попали в трагическую аварию
2 апреля в Наманганской области, в районе Давлатабад, в махалле Порлоқ, автомобиль Nexia-3, управляемый школьником, выехал на встречную полосу и столкнулся с грузовиком.
На видеозаписи УВД Наманганской области видно, как легковой автомобиль столкнулся с грузовиком, который протащил его на несколько метров.
В результате столкновения водитель легкового автомобиля и пассажиры, являвшиеся школьниками, были госпитализированы в тяжелом состоянии. У одного из них были зафиксированы переломы черепа и челюсти, а также переломы костей голени.
По словам официальных лиц, гражданин, который сдал машину в аренду школьникам, сам также арендовал автомобиль. Он взял с учеников 150 тысяч сумов за аренду, а 11-классник, выступавший посредником, получил 70 тысяч сумов. Отец молодого человека, который сдал автомобиль в аренду, и водитель грузовика обратились к общественности с просьбой не разрешать молодым детям садиться за руль.