Yo‘l harakati sohasidagi ayrim davlat xizmatlari raqamlashtiriladi
past va o‘rta faollikdagi radioaktiv chiqindilardan tashqari xavfli yuklarni avtomobil transportida tashish yo‘nalishi sxemalarini kelishish;
avtotransport vositalari va tirkamalar (yarim tirkama)ga tranzit ro‘yxatdan o‘tkazish davlat raqam belgisini berish va hisobdan chiqarish;
chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslarga haydovchilik guvohnomalarini rasmiylashtirish.
Quyidagilar:
Past va o‘rta faollikdagi radioaktiv chiqindilardan tashqari xavfli yuklarni avtomobil transportida tashish yo‘nalishi sxemalarini kelishish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma’muriy reglamenti;
Avtotransport vositalari va tirkama (yarim tirkama)larga tranzit ro‘yxatdan o‘tkazish davlat raqam belgisini berish va hisobdan chiqarish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma’muriy reglamenti tasdiqlanadi.
Ichki ishlar vazirligi Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan birgalikda 2025 yil 20 fevralga qadar davlat xizmatlari bo‘yicha elektron murojaat etish uchun zarur bo‘lgan axborot tizimlarini o‘zaro integratsiya qilish choralarini ko‘radi.
Avtomototransport vositalari va shahar elektr transporti vositalari haydovchiligiga nomzodlardan imtihonlarni qabul qilish uchun hujjatlarni va milliy haydovchilik guvohnomasini rasmiylashtirish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma’muriy reglamentiga chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslarga haydovchilik guvohnomalari rasmiylashtirishni nazarda tutuvchi o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritiladi.

В Узбекистане сегодня погода будет переменчивой
Предложения Министерства внутренних дел о введении порядка предоставления следующих государственных услуг через Единый интерактивный государственный портал (ЕИГП) с 1 марта 2025 года будут одобрены:
Согласование схем маршрутов перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, кроме радиоактивных отходов с низкой и средней активностью;
Выдача и снятие с учета государственного регистрационного знака для автотранспортных средств и прицепов (полуприцепов);
Оформление водительских удостоверений для иностранных граждан и лиц без гражданства.
Следующее:
Административный регламент предоставления государственных услуг по согласованию схем маршрутов перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, кроме радиоактивных отходов с низкой и средней активностью;
Административный регламент предоставления государственных услуг по выдаче и снятию с учета государственного регистрационного знака для автотранспортных средств и прицепов (полуприцепов) будет утвержден.
Министерство внутренних дел совместно с Министерством цифровых технологий примет меры по взаимной интеграции информационных систем, необходимых для электронного обращения по государственным услугам до 20 февраля 2025 года.
В административный регламент предоставления государственных услуг по оформлению документов для сдачи экзаменов кандидатами на управление автотранспортными средствами и городским электрическим транспортом будут внесены изменения и дополнения, касающиеся оформления водительских удостоверений для иностранных граждан и лиц без гражданства.