O'zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari va mehnat fronti veteranlarini G'alabaning 80 yilligi bilan tabrikladi, deb xabar berdi Kursiv Media.
«Avvalo, sizlarni va sizning shaxsingizda barcha hurmatli veteranlarimizni G'alabaning 80 yilligi bilan tabriklayman. Butun xalqimiz nomidan sizlarga chuqur minnatdorchilik bildiraman», — dedi prezident.
Mirziyoyev ta'kidlashicha, veteranlarning jasorati tufayli bugungi avlod tinchlikda yashamoqda.
Joriy yilda Ikkinchi jahon urushi qatnashchilariga 10 ming dollar (taxminan 128 million so'm) miqdorida bir martalik to'lov amalga oshiriladi. Urush qatnashchilariga tenglashtirilgan shaxslarga 25 million so'm, mehnat fronti veteranlariga esa 3 million so'm to'lanadi.

Мирзиёев поздравил ветеранов Второй мировой войны
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев поздравил участников Второй мировой войны и ветеранов трудового фронта с 80-летием Победы, сообщает Kursiv Media.
«Прежде всего, поздравляю вас и через вас всех уважаемых ветеранов с 80-летием Победы. От имени всего нашего народа выражаю вам глубокую благодарность», — сказал президент.
По словам Мирзиёева, благодаря мужеству ветеранов сегодняшнее поколение живет в мире.
В этом году участникам Второй мировой войны будет выплачено единовременное пособие в размере 10 тысяч долларов (примерно 128 миллионов сумов). Лицам, приравненным к участникам войны, будет выплачено 25 миллионов сумов, а ветеранам трудового фронта — 3 миллиона сумов.