Barselona Reshfordni sotib olish uchun 35 million yevro to‘lashi kerak
Bir necha manbalar bir ovozdan qayd etishicha, yaqin kunlarda hujumchi Markus Reshford «Barselona» futbol klubiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi 27 yoshli futbolchini ijaraga oladi va keyinchalik uni sotib olish huquqiga ega bo‘ladi. Marca nashrining xabariga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi kelishuvda sotib olish opsiyasi 35 million yevro miqdorida belgilangan.
Bu summa ijara muddati tugagach, «Barselona» Reshfordning to‘liq transferi uchun sarflashi kerak bo‘ladi. Hozircha ma’lumotlarga ko‘ra, sotib olish opsiyasi majburiy emas.
Batafsil ma’lumotni kutish maqsadga muvofiqdir. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Markus Reshford «Aston Villa» klubida ijara asosida o‘ynagan.
Shuningdek, «Barselona» Reshfordni tanlash sabablaridan biri sifatida boshqa nomzod — Dias o‘rniga uni afzal ko‘rganligi aytilmoqda.

Барселона должна заплатить 35 миллионов евро за Рашфорда
Несколько источников единогласно сообщают, что в ближайшие дни нападающий Маркус Рашфорд перейдет в футбольный клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб возьмет 27-летнего футболиста в аренду, а затем получит право на его покупку. Согласно информации издания Marca, в соглашении между клубами опция покупки установлена на уровне 35 миллионов евро.
Эта сумма будет необходима «Барселоне» для полного трансфера Рашфорда по окончании срока аренды. На данный момент, согласно данным, опция покупки не является обязательной.
Ожидается, что подробная информация будет предоставлена позже. Напоминаем, что во второй половине прошлого сезона Маркус Рашфорд играл в аренде в клубе «Астон Вилла».