Lokomotiv bilan Sochi o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Dmitriy Vorobyev «Match TV»ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsum boshidagi uchrashuv 3:0 hisobida g‘alaba bilan yakunlanganini ta’kidladi, biroq o‘yinning oson kechmaganini aytdi. Shu paytgacha juda kuchli raqibga qarshi kurash olib borilgan.
Vorobyevning so‘zlariga ko‘ra, Sochi jamoasi maydonda yaxshi o‘ynagan, to‘pni nazorat qilishda qiyinchilik tug‘dirmagan va kuchli raqobat yaratgan. Jamoa esa intizomli o‘ynab, o‘z imkoniyatlarini yaxshi amalga oshirgan.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida raqib himoyasida muammolar paydo bo‘lib, jamoa hujumga faollik bilan chiqqan. Natijada uchta gol urilgan.
Vorobyev mavsum boshidagi natijani baholaganda, oldingi mavsum oxiridagi noaniqliklar hisobga olinib, jamoa har o‘yinda o‘zini yaxshilashga intilayotganini ta’kidladi. Uning fikricha, mukammallikka hech qachon chegaralar yo‘q.
Jamoaning asosiy vazifasi har bir o‘yinda g‘alaba qozonish va o‘yinni takomillashtirishdir. Shuningdek, markaziy hujumchi pozitsiyasida kuchli raqobat mavjudligi haqida savolga Vorobyev ijobiy javob berdi.
U o‘zining va Nikola Komlichenko o‘rtasidagi raqobat jamoa uchun foydali ekanini aytdi. Asosiysi, jamoa g‘alaba qozonsin va muxlislar xursand bo‘lsin.

Воробьев: Защита Сочи в конце устала, мы забили гол
Лучший игрок матча между Локомотивом и Сочи Дмитрий Воробьев поделился своими впечатлениями об игре с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что встреча в начале сезона закончилась со счетом 3:0 в пользу его команды, однако добавил, что игра не была легкой. До этого приходилось бороться с очень сильным соперником.
По словам Воробьева, команда Сочи хорошо играла на поле, не испытывала трудностей с контролем мяча и создавала сильную конкуренцию. Команда играла дисциплинированно и хорошо использовала свои возможности.
В последние минуты игры у соперника возникли проблемы в защите, и команда активно пошла в атаку. В результате было забито три гола.
Оценивая результаты начала сезона, Воробьев отметил, что с учетом неопределенностей в конце прошлого сезона команда стремится улучшать свою игру в каждом матче. По его мнению, к совершенству нет предела.
Основная задача команды — выигрывать в каждом матче и совершенствовать свою игру. Также на вопрос о сильной конкуренции на позиции центрального нападающего Воробьев ответил положительно.
Он сказал, что конкуренция между ним и Николаем Комличенко полезна для команды. Главное, чтобы команда побеждала и радовала болельщиков.