Mostovoy: Kazartsev o‘yinda qo‘rqib ko‘rindi
Sobiq Moskva “Spartak” yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premyer Ligasining birinchi turida “qizil-oq” jamoasi va Maxachqal’a “Dinamo”si o‘rtasidagi o‘yinda hakamlik qilgan Vasiliy Kazartsevning faoliyatiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kazartsev mehmonlar darvozasiga kiritilgan to‘rt ta golni bekor qildi hamda ikki bahsli vaziyatda “Spartak” foydasiga penalti tayinlamadi. Mostovoy o‘zining Telegram kanalida yozishicha, hakam dastlab qo‘rqib ko‘rinish bergan, chunki hozirgi kunda sudyalar ko‘plab bosim va tanqid ostida ishlamoqda.
Shu sababli ular o‘yinda ehtiyotkorlik bilan harakat qilishmoqda. Uchrashuv 1:0 hisobida “Spartak”ning g‘alabasi bilan yakunlandi.
Yagona golni Markinyos kiritdi. 53-daqiqada Kazartsev Maxachqal’a jamoasi himoyachisi Muhammad Azzini maydondan haydab yubordi.
Ushbu voqealar hakamlik va o‘yinning muhim lahzalarini ko‘rsatadi hamda jamoalar o‘rtasidagi raqobatning kuchli ekanligini ta’kidlaydi.

Mostovoy: Казарцев в игре выглядел испуганным
Бывший полузащитник московского "Спартака" Александр Мостовой прокомментировал деятельность арбитра Василия Казартсева, который судил матч между "красно-белыми" и махачкалинским "Динамо" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Казартsev отменил четыре гола, забитых в ворота гостей, и не назначил пенальти в спорной ситуации в пользу "Спартака". Мостовой в своем Telegram-канале написал, что арбитр изначально выглядел испуганным, так как в настоящее время судьи работают под большим давлением и критикой.
По этой причине они действуют осторожно в игре. Встреча завершилась победой "Спартака" со счетом 1:0.
Единственный гол забил Маркиньос. На 53-й минуте Казартsev удалил защитника махачкалинской команды Мухаммада Аззини с поля.
Эти события подчеркивают важные моменты судейства и игры, а также свидетельствуют о сильной конкуренции между командами.