Pervak: Spartak transferlari muvaffaqiyatsiz kechmoqda
Moskva «Spartak» joriy mavsum oldi transfer kampaniyasida muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning sobiq bosh direktori Yuri Pervak fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha barcha jarayonlar yaxshi kechmayapti, ammo hali vaqt bor va umid qilish kerak.
Pervakning ta’kidlashicha, «Spartak»ning asosiy yangi transferi 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniy hisoblanadi. Yaqinda o‘tkazilgan 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi tur o‘yinida «Spartak» o‘z maydonida Mahachqala shahrining «Dinamo» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Uchrashuv yagona goli Markinyos tomonidan kiritildi. Zabolotniy esa asosiy tarkibda maydonga tushdi, ammo samarali harakatlar bilan ajralib qolmadi.
Umuman olganda, jamoa mavsum boshida o‘z kuchini to‘liq namoyon eta olmayapti, lekin vaqt o‘tishi bilan holatlar yaxshilanishi mumkin. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi transfer siyosatini qayta ko‘rib chiqishga majbur bo‘lishi ehtimoldan holi emas.
Shuningdek, jamoaning kelgusi o‘yinlardagi natijalari ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Mavsum davomida «Spartak» muammolarni bartaraf etib, o‘z o‘yinini yaxshilashi kerak.

Pervak: Трансферы Спартака проходят неудачно
Москва «Спартак» в текущем сезоне потерпел неудачу в трансферной кампании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом высказался бывший генеральный директор клуба Юрий Певак. По его словам, пока все процессы идут не очень хорошо, но времени еще достаточно, и нужно надеяться.
Певак отметил, что основным новым трансфером «Спартака» является 34-летний нападающий Антон Заболотный. В недавно прошедшем матче первого тура сезона 2025/2026 «Спартак» на своем поле одержал победу над командой «Динамо» из Махачкалы со счетом 1:0.
Единственный гол встречи был забит Маркиньосом. Заболотный вышел в основном составе, но не выделился эффективными действиями.
В целом команда в начале сезона не может полностью проявить свои силы, но со временем ситуация может улучшиться. Руководство клуба и тренерский штаб могут быть вынуждены пересмотреть трансферную политику.
Также результаты команды в предстоящих играх будут иметь важное значение. В течение сезона «Спартаку» необходимо решить проблемы и улучшить свою игру.