Tomas Frank: Tottenhem doim mag‘lubiyatga uchraydi
Londonning "Tottenhem" futbol jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank jamoa bilan bir oy oldin ish boshlagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiylik faoliyati davomida ko‘p yillar davomida katta klublarda ishlaganini ta’kidladi va "Tottenhem" kabi katta klubda unga yuqori talablar qo‘yilishini yaxshi tushunganini aytdi. Frankning so‘zlariga ko‘ra, u faqat bitta narsani aniq kafolat qilishi mumkin, bu jamoaning mag‘lubiyatga uchrashi.
U hech qachon mag‘lubiyatsiz jamoani ko‘rmaganini ta’kidladi. Shuningdek, Tomas Frank Angliya chempionatida faqat ikki klub mavsumni mag‘lubiyatsiz yakunlaganini eslatdi.
Bu jamoalar Londonning "Arsenal" va "Preston Nort End" klublari bo‘lib, ular mos ravishda 2003-2004 va 1888-1889 yillardagi mavsumlarda bunday natijaga erishgan. Murabbiy jamoa oldidagi qiyinchiliklarni tan olib, mag‘lubiyatlar futbolning bir qismi ekanligini ta’kidladi.

Томас Франк: Тоттенхэм всегда терпит поражение
Главный тренер лондонского футбольного клуба "Тоттенхэм" Томас Фрэнк высказался о том, что он начал работать с командой месяц назад. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что на протяжении многих лет работал в крупных клубах и понимает, что в таком большом клубе, как "Тоттенхэм", к нему будут предъявляться высокие требования. По словам Фрэнка, он может гарантировать только одно — команда потерпит поражение.
Он подчеркнул, что никогда не видел команду, которая бы не проигрывала. Также Томас Фрэнк напомнил, что в английском чемпионате только два клуба завершили сезон без поражений.
Эти клубы — лондонский "Арсенал" и "Престон Норт Энд", которые добились такого результата соответственно в сезонах 2003-2004 и 1888-1889 годов. Тренер признал сложности, стоящие перед командой, и подчеркнул, что поражения — это часть футбола.