Chelyabinsk jamoasi mavsumda yuqori o‘rinlarni maqsad qilgan
Chelyabinsk jamoasining bosh murabbiyi Roman Pilipchuk Liga PARIdagi ilk mavsumdagi vazifalar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis jamoaning asosiy maqsadi ligada qolishni ta’minlash ekanligini ta’kidladi, ammo jamoa faqat omon qolish uchun kurashishni istamaydi. U yuqori o‘rinlar uchun kurashishni xohlaydi va birinchi o‘nlikka kirish vazifasi qo‘yilganini bildirdi.
Pilipchukning so‘zlariga ko‘ra, har bir askar general bo‘lishni orzu qilishi kerak. Esda tutish lozimki, birinchi turda Chelyabinsk klubi safarda Moskvadagi Torpedo jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Keyingi o‘yinda ular o‘z maydonida Rotor jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu uchrashuv 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa mavsum davomida barqaror o‘yin ko‘rsatib, yuqori natijalarga erishishga intiladi. Shuningdek, murabbiy va futbolchilar muxlislarning ishonchini oqlashga harakat qiladi.

Челябинская команда нацелена на высокие места в сезоне
Главный тренер команды Челябинска Роман Пилипчук рассказал о задачах в первом сезоне Лиги ПАРИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что основной целью команды является обеспечение сохранения места в лиге, однако команда не хочет бороться только за выживание. Он заявил, что хочет бороться за высокие места и поставлена задача войти в первую десятку.
По словам Пилипчука, каждый солдат должен мечтать стать генералом. Необходимо помнить, что в первом туре клуб Челябинска на выезде победил команду Торпедо из Москвы со счетом 3:2.
В следующем матче они выйдут на поле против команды Ротор на своем стадионе. Эта встреча состоится 26 июля.
Команда стремится показывать стабильную игру в течение сезона и добиваться высоких результатов. Также тренер и футболисты будут стараться оправдать доверие болельщиков.