Demenko: Lokomotiv o‘rtacha darajaga tushib qoldi
Sobiq futbolchi Maksim Demenko, Rossiyaning turli klublarida o‘ynagan, poytaxt jamoasi «Lokomotiv» haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa yangi mavsumni «Sochi» ustidan 3:0 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Demenko fikricha, jamoa o‘yin jihatidan yomon emas va raqobatni qiziqarli olib bormoqda.
Biroq, u o‘zining yetakchi futbolchilarini sotishga harakat qilinayotganini va boshqa muammolar mavjudligini ta’kidladi. Demenko «Lokomotiv» o‘rtacha darajaga tushib qolganini va chempionlik uchun hali yetarli kuch yo‘qligini aytdi.
Shuningdek, u jamoaning moliyaviy imkoniyatlari, xususan transferlar uchun ajratilayotgan mablag‘larning kamligi muammolar sababchisi bo‘lishi mumkinligini taxmin qildi. Umuman olganda, «Lokomotiv» o‘zining salohiyatini to‘liq namoyon eta olmayapti va bu holat jamoaning yuqori natijalarga erishishiga to‘sqinlik qilmoqda.
Jamoa rahbariyati va bosh murabbiy oldida asosiy vazifa futbolchilarni saqlab qolish va yangi kuchlarni jalb qilishdan iborat. Agar moliyaviy muammolar hal etilsa, «Lokomotiv» kelajakda yanada kuchliroq bo‘lishi mumkin.

Деменко: Локомотив опустился до среднего уровня
Бывший футболист Максим Деменко, игравший в различных клубах России, высказал свое мнение о столичном клубе «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда начала новый сезон с победы над «Сочи» со счетом 3:0. По мнению Деменко, команда не играет плохо и ведет интересную борьбу.
Однако он отметил, что пытаются продать его ведущих игроков и существуют другие проблемы. Деменко сказал, что «Локомотив» упал до среднего уровня и у него пока нет достаточной силы для борьбы за чемпионство.
Также он предположил, что финансовые возможности команды, в частности недостаток средств, выделяемых на трансферы, могут быть причиной проблем. В целом, «Локомотив» не может полностью проявить свой потенциал, и эта ситуация мешает команде добиваться высоких результатов.
Перед руководством команды и главным тренером стоит основная задача сохранить игроков и привлечь новые силы. Если финансовые проблемы будут решены, «Локомотив» может стать еще сильнее в будущем.