Kabutov hakamlarni «Ahmat» o‘yini haqida tanqid qildi
Kazan shahrining «Rubin» futbolchisi Dmitriy Kabutov 20 iyul kuni «Ahmat-Arena» stadionida o‘tkazilgan «Ahmat» jamoasiga qarshi o‘yinda hakamlar ishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvni boshqarayotgan bosh hakam Ivan Abrosimov yettita o‘yinchiga sariq kartochka ko‘rsatdi. Kabutovning fikricha, hakam ayrim holatlarda bir jamoaga har qanday vaziyat uchun sariq kartochka berarkan, boshqasini esa kechiradi.
Bu kabi holatlarga nisbatan hissiy reaksiyadan qochish qiyin. Shunga qaramay, «Rubin» jamoasi ko‘plab ogohlantirishlarga qaramay, o‘yinni 2:0 hisobida g‘alaba bilan yakunladi.
Gollarni Dardan Shabanhadzhay va Veldin Xo‘ja kiritdi. Umuman olganda, o‘yin qiziqarli kechdi va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘ldi.
Hakamlarning ishiga nisbatan turlicha fikrlar mavjud bo‘lsa-da, natijada «Rubin» o‘z maydonida muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Кабутов раскритиковал судей за игру «Ахмат»
Футболист казанского «Рубина» Дмитрий Кабутов 20 июля оценил работу судей в матче против команды «Ахмат», который прошел на стадионе «Ахмат-Арена». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный судья Иван Абросимов показал желтую карточку семи игрокам. По мнению Кабутова, судья в некоторых ситуациях показывает желтую карточку одной команде за любую провинность, а другую прощает.
Сложно избежать эмоциональной реакции на такие ситуации. Тем не менее, команда «Рубин», несмотря на множество предупреждений, завершила игру с победой 2:0.
Голы забили Дардон Шабанхаджа и Вельдин Ходжа. В целом игра прошла интересно, и конкуренция между командами была на высоком уровне.