Manchester Siti Erling Holanni tug‘ilgan kuni bilan tabrikladi
Dushanba, 21 iyul kuni hujumchi Erling Holann o‘zining 25 yoshini nishonladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi uchun bu muhim kun munosabati bilan «Manchester Siti» ijtimoiy tarmoqlarda tabrik e’lon qildi. Klubning rasmiy xabarida «Tug‘ilgan kuning bilan, bizning to‘qqizinchi raqamli o‘yinchimiz Erling Holann!» deb yozilgan.
Holann «Manchester Siti» safida uch mavsum o‘ynadi. Ushbu davr mobaynida u jami 146 o‘yinda maydonga tushib, 124 ta gol urdi va 21 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Манчестер Сити поздравил Эрлинга Холанда с днем рождения
В понедельник, 21 июля, нападающий Эрлинг Холанд отметил свой 25-й день рождения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим важным днем для норвежского футболиста «Манчестер Сити» опубликовал поздравление в социальных сетях. В официальном сообщении клуба написано: «С днем рождения, нашему игроку под девятым номером Эрлингу Холанду!»
Холанд играл за «Манчестер Сити» в течение трех сезонов. За этот период он вышел на поле в 146 матчах, забил 124 гола и сделал 21 результативную передачу.
Портал Transfermarkt оценивает 25-летнего футболиста в 180 миллионов евро. Также фанаты призывают Эрлинга Холанда в итальянскую серию А.