Avvalgi «Manchester City» jamoasi himoyachisi Benjamen Mendi Shveytsariyaning «Cyurix» klubini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaga qo‘shilganidan so‘ng yarim yil o‘tdi. Mendi «Cyurix»ga 2025-yil fevral oyida kelgan edi.
Uning faoliyati davomida «Gavr» akademiyasida tarbiyalangan futbolchi «Marsel», «Monako», «Manchester City» va «Loryan» klublarida o‘ynagan. Hozirgi vaqtda Transfermarkt portali uning qiymatini atigi bir million yevroga baholamoqda.
Shveytsariya chempionatida u sakkizta o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma bergan. Mendi «Loryan»ga o‘tishidan oldin uzoq vaqt o‘ynamadi, chunki unga jinsiy zo‘ravonlikda ayblovlar qo‘yilgan edi.
2023-yil yozida futbolchidan barcha ayblovlar olib tashlandi. Shu sababli u faoliyatini davom ettirish imkoniga ega bo‘ldi.
Benjamen Mendi hozirgi kunda faoliyatini yangi jamoada davom ettirish uchun sharoit izlamoqda. Uning karerasi murakkab voqealar bilan to‘la bo‘lib, sport maydonidan tashqari ham ko‘plab muammolarni boshdan kechirdi.

Бенжамен Менди покинул «Цюрих» через полгода
Бывший защитник «Манчестер Сити» Бенжамен Менди покинул швейцарский клуб «Цюрих». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С момента его присоединения к команде прошло полгода. Менди пришел в «Цюрих» в феврале 2025 года.
На протяжении своей карьеры воспитанник академии «Гавр» играл в клубах «Марсель», «Монако», «Манчестер Сити» и «Лориан». В настоящее время портал Transfermarkt оценивает его стоимость всего в один миллион евро.
В швейцарском чемпионате он выходил на поле в восьми матчах и сделал одну голевую передачу. Менди долгое время не играл перед переходом в «Лориан», так как против него были выдвинуты обвинения в сексуальном насилии.
Летом 2023 года все обвинения против футболиста были сняты. Поэтому он получил возможность продолжить свою карьеру.
Бенжамен Менди в настоящее время ищет условия для продолжения своей карьеры в новой команде. Его карьера полна сложных событий, и он также столкнулся с множеством проблем вне спортивного поля.