Samoshnikov jarohatdan so‘ng mashg‘ulotga qaytdi
Moskva "Lokomotiv" jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikovning agenti Aleksey Babir futbolchining sog‘ligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Babirning so‘zlariga ko‘ra, Ilya "Sochi" jamoasi bilan o‘yin oldidan to‘liq mashg‘ulot o‘tkazgan va hozirda asosiy tarkibda mashg‘ulotlarda qatnashmoqda. U yaqin orada Krasnodarga safarga boradi.
Eslatib o‘tamiz, Samoshnikov aprel oyidan beri jarohat olgan edi. Oxirgi birinchi tur o‘yinida "Lokomotiv" elit ligaga qaytgan "Sochi" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Uchinchi gol o‘yin yakunida kiritildi. Ikkinchi tur doirasida "Lokomotiv" Rossiya chempioni "Krasnodar" jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yin jamoa uchun muhim hisoblanadi, chunki kuchli raqibga qarshi maydonga tushishadi. Jamoa va muxlislar o‘rtasida katta qiziqish mavjud.

Самошников вернулся к тренировкам после травмы
Агент защитника московского "Локомотива" Ильи Самошникова Алексей Бабир высказался о здоровье футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бабира, Илья провел полноценную тренировку перед игрой с командой "Сочи" и сейчас участвует в занятиях с основным составом. Он скоро отправится в Краснодар.
Напомним, Самошников получил травму в апреле. В последнем матче первого тура "Локомотив" одержал победу над командой "Сочи", вернувшейся в элитный дивизион, со счетом 3:0.
Третий гол был забит в конце игры. В рамках второго тура "Локомотив" сыграет в гостях с чемпионом России "Краснодаром".
Эта игра считается важной для команды, так как они выйдут на поле против сильного соперника. Существует большой интерес со стороны команды и болельщиков.