Akinfeev CSKAning durangiga munosabat bildirdi
Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa mezbon «Orenburg» bilan safarda durang o‘ynadi — 0:0. O‘yindan so‘ng «armeyets» jamoasi sardori, darvozabon Igor Akinfeev fikr bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bugun hujumda hamma uchun ham hamma narsa oson kechmadi. Birinchi bo‘limda «Orenburg» yaxshi harakat qildi, ikkinchi bo‘limda ham shunday davom etadi, deb o‘ylashgan.
Balki ular biror narsadan qo‘rqishgan. Birinchi yarimda «Orenburg» yaxshi o‘ynadi, biz esa yomonroq edi.
Shuningdek, Akinfeev CSKA jamoasi maydonda hafta davomida mashq qilgan narsalarni amalga oshira olmaganini ta’kidladi. Endi CSKA Premyer-liganing ikkinchi turida «Akhmat»ga qarshi o‘yinga tayyorlanadi.
Uchrashuv 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi. Joriy mavsumda CSKA Rossiya superkubogini qo‘lga kiritgan.

Акинфеев высказал свое отношение к ничьей ЦСКА
Команда под руководством Фабио Челестини сыграла вничью с хозяевами «Оренбургом» — 0:0. После матча капитан команды «армейцев», вратарь Игорь Акинфеев высказал свое мнение.
По его словам, сегодня в атаке всем было нелегко. В первом тайме «Оренбург» действовал хорошо, во втором тайме они также продолжали в том же духе, как они и думали.
Возможно, они чего-то боялись. В первой половине «Оренбург» играл хорошо, а мы были хуже.
Также Акинфеев отметил, что команда ЦСКА не смогла реализовать то, что тренировала на неделе. Теперь ЦСКА готовится к матчу второго тура Премьер-лиги против «Ахмата».
Встреча состоится 27 июля, в воскресенье, и начнется в 15:00 по московскому времени. В текущем сезоне ЦСКА завоевал Кубок России.