PSJ prezidenti Zabarniy transferi uchun aralashdi
Himoyachi Ilya Zabarniyni uzoq vaqtdan beri «PSJ» klubi bilan bog‘lashmoqda, biroq ukrainalik futbolchi hozircha «Bornmut» jamoasida o‘ynashda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi paytda transfer bitimi amalga oshishidan ancha uzoq. RMC Sport xabariga ko‘ra, «PSJ» prezidenti Nasser al-Xelayfi ham vaziyatga aralashishga qaror qilgan.
Parij klubining rahbari bitimni blokdan chiqarishga harakat qilib, jarayonni rivojlantirishni xohlamoqda. Ma’lum qilinishicha, «PSJ» Zabarniy uchun 60 million yevro miqdorida taklif qilganidan keyin yangi takliflar bermagan.
Shu bilan birga, «Bornmut» klubi transferdan 70 million yevro daromad olishni istamoqda. Al-Xelayfining aralashuvi vaziyatni o‘zgartirishga yordam berishi mumkin.
Ilya Zabarniy «Bornmut» safida 86 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bir golga assistentlik qilgan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli hisoblanadi.
Transfer jarayoni qanchalik tezlashishi va kelajakda qanday natija berishi hozircha noma’lum. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Президент ПСЖ вмешался в трансфер Забарного
Защитника Илью Заборного давно связывают с клубом «ПСЖ», однако украинский футболист пока продолжает играть за команду «Борнмут». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время сделка по трансферу находится на значительном расстоянии от завершения. По информации RMC Sport, президент «ПСЖ» Нассер Аль-Хелаифи также решил вмешаться в ситуацию.
Руководитель парижского клуба пытается разблокировать сделку и хочет развить процесс. Сообщается, что «ПСЖ» не делал новых предложений после того, как предложил Заборному 60 миллионов евро.
В то же время клуб «Борнмут» хочет получить 70 миллионов евро от трансфера. Вмешательство Аль-Хелаифи может помочь изменить ситуацию.
Илья Заборный провел 86 матчей за «Борнмут», забив один гол и сделав одну голевую передачу. Его вклад в команду значителен.
Насколько быстро ускорится процесс трансфера и какой результат он принесет в будущем, пока неизвестно. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.