Valentin Ronjye "Renn" futbol klubi tarkibiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Uning bilan tuzilgan shartnoma muddati uch yilni tashkil etadi.
Transfer summasi 5,5 million yevroni tashkil qilgan. Ronjye o‘z faoliyatini "Nant" klubida boshlagan va so‘nggi olti yil davomida "Marsel" jamoasida o‘ynagan.
Har ikkala klub safida u mamlakat chempionatida yuzdan ortiq o‘yin o‘tkazgan. O‘tgan mavsumda 30 yoshli yarim himoyachi barcha klub musobaqalarida jami 27 uchrashuvda maydonga tushgan.
U beshta ogohlantirish olgan, uchta gol urgan va bitta samarali uzatma bergan. Uning jamoasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan, "PSJ"dan 19 ochko orqada qolgan.
Ronjye o‘zining tajribasi va o‘yindagi samarali ishtiroki bilan klub faoliyatida muhim o‘rin tutadi.

Валентин Ронье подписал трехлетний контракт
Валентин Ронжье присоединился к составу футбольного клуба "Ренн". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Срок подписанного контракта составляет три года.
Сумма трансфера составила 5,5 миллиона евро. Ронжье начал свою карьеру в клубе "Нант" и последние шесть лет играл в команде "Марсель".
В обеих командах он провел более ста матчей в чемпионате страны. В прошлом сезоне 30-летний полузащитник вышел на поле в 27 матчах во всех клубных соревнованиях.
Он получил пять предупреждений, забил три гола и сделал одну результативную передачу. Его команда заняла второе место в турнирной таблице, отстав от "ПСЖ" на 19 очков.
Ронжье займет важное место в деятельности клуба благодаря своему опыту и эффективному участию в игре.