Madridning «Real» jamoasi hujumchi Gonsalo Garsiyaga ishonch bildirishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi jamoada qoladi, agar kutilmagan holatlar yuzaga kelmasa, deb xabar bermoqda Marca nashri. Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso ispaniyalik futbolchini asosiy tarkibda o‘ynatishda davom etadi.
Gonsalo Garsiya so‘nggi Jahon klub chempionatining oltita o‘yinida to‘rtta gol urib, bir golga assistentlik qilgan. Aynan ushbu futbolchi musobaqaning «Oltin butsa» sovrinini qo‘lga kiritdi.
Ma’lum bo‘lishicha, «Real» jamoasi hujumchi bilan yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Hozirgi shartnoma muddati 2027 yil o‘rtalarida yakunlanadi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar Garsiyaning kelajagiga katta umid bilan qaramoqda. Unga ishonch bildirish orqali «Real» hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.

Реал сохраняет Гонсало Гарсию в основном составе
21-летний футболист останется в команде, если не произойдут неожиданные обстоятельства, сообщает издание Marca. Главный тренер команды Хаби Алонсо продолжит использовать испанского футболиста в основном составе.
Гонсало Гарсия забил четыре гола и отдал одну голевую передачу в шести матчах последнего клубного чемпионата мира. Именно этот футболист завоевал приз «Золотая бутса» турнира.
Известно, что «Реал» ведет переговоры о новом контракте с нападающим. Текущий срок контракта истекает в середине 2027 года.
Руководство команды и тренеры с надеждой смотрят на будущее Гарсии. Доверяя ему, «Реал» ставит цель усилить свою атакующую линию.