Zenit jamoasi yaqin orada Portugaliya chempionatidan hujumchi bilan kuchayishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport-Express nashri, vaziyatga yaqin manbaga tayanib xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Rio Ave klubida to‘p surayotgan Kleyton Sankt-Peterburg jamoasi uchun asosiy transfer maqsadi hisoblanadi.
Shuningdek, futbolchining xizmatlariga Porto jamoasi rahbariyati ham qiziqish bildirgan. Tez orada Kleyton o‘zining kelajakdagi faoliyati bo‘yicha qaror qabul qilishi kutilmoqda.
Manbaning bildirishicha, braziliyalik futbolchi Zenit variantini ko‘rib chiqmoqda, chunki Rossiya jamoasida uning ko‘plab vatandoshlari to‘p suradi. O‘tgan mavsumda Kleyton 37 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urgan va 4 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Transfermarkt sayti uning 26 yoshdagi markaziy hujumchisini 5 million yevroga baholamoqda. Zenit uchun bunday hujumchining kelishi jamoaning hujum chizgisini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Зенит может подписать нападающего из Португалии
Команда Зенит может вскоре усилиться нападающим из португальского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sport-Express, ссылаясь на источник, близкий к ситуации. Согласно информации, Клейтон, играющий за клуб Рио Авэ, является основной трансферной целью для команды из Санкт-Петербурга.
Также интерес к услугам футболиста проявило руководство клуба Порту. Ожидается, что Клейтон вскоре примет решение о своем будущем.
По словам источника, бразильский футболист рассматривает вариант с Зенитом, так как в российской команде играет много его соотечественников. В прошлом сезоне Клейтон выходил на поле в 37 матчах, забил 18 голов и сделал 4 результативные передачи.
Сайт Transfermarkt оценивает его 26-летнего центрального нападающего в 5 миллионов евро. Ожидается, что приход такого нападающего в Зенит еще больше усилит атакующую линию команды.