Chelyabinsk murabbiyi RPL haqida o‘ylamayapti
«Chelyabinsk» jamoasining bosh murabbiyi Roman Pilipchuk Liga PARI mavsumining birinchi turidagi natija haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha uzoq muddatli natijalar va RPLga chiqish haqida o‘ylamayotganini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, faqat bitta o‘yin o‘tkazildi va futbolda har kuni natijalar o‘zgarishi mumkin.
Bugun g‘alaba qozonilgan bo‘lsa, ertaga besh marta ketma-ket mag‘lub bo‘lish ehtimoli ham bor. Shuningdek, yangi mavsumning birinchi turida «Chelyabinsk» jamoasi Moskva «Torpedo» jamoasini mehmondagi o‘yinda 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Eslatib o‘tamiz, «Avtozavodets» jamoasi ikki hafta oldin sudya qarori sababli RPLdan pastroq liga darajasiga tushirilgan edi. Liga PARI doirasida o‘tkaziladigan ikkinchi turda «Chelyabinsk» o‘z maydonida Volgogradning «Rotor» jamoasini qabul qiladi.
Jamoa murabbiyi va futbolchilar yangi o‘yinda ham muvaffaqiyatli natija ko‘rsatishga intilmoqda. Mavsum davomida barcha o‘yinlar qiziqarli va raqobatbardosh bo‘lishi kutilmoqda.

Челябинский тренер не думает о РПЛ
Главный тренер команды «Челябинск» Роман Пилипчук высказал мнение о результате первого тура Лиги ПАРИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что пока не думает о долгосрочных результатах и выходе в РПЛ. По словам тренера, был сыгран только один матч, и в футболе результаты могут меняться каждый день.
Если сегодня одержана победа, то завтра есть вероятность проиграть пять раз подряд. Также в первом туре нового сезона команда «Челябинск» на выезде обыграла московский «Торпедо» со счетом 3:2.
Напомним, команда «Автозаводец» была понижена в лиге ниже из-за решения судьи две недели назад. Во втором туре, который пройдет в рамках Лиги ПАРИ, «Челябинск» примет на своем поле волгоградский «Ротор».
Тренер команды и футболисты стремятся показать успешный результат и в новом матче. Ожидается, что все игры в течение сезона будут интересными и конкурентоспособными.