Pato: Allegri "Milan" uchun o‘zgarmagan murabbiy
Sobiq braziliyalik futbolchi, Italiya klubi "Milan"ning sobiq o‘yinchisi Aleksandre Pato Massimiliano Allegri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Allegri "Milan"ni boshqargan davrda Pato jamoa sharafini himoya qilgan. Braziliyalik futbolchining so‘zlariga ko‘ra, murabbiy hech qanday o‘zgarishsiz qolgan.
U hozirgi vaqtda "Milan" aynan shunday murabbiyga muhtojligini ta’kidladi. Pato fikricha, Allegri Italiya terma jamoasi murabbiyi Anchelotti kabi o‘z jamoasini yuqori natijalarga olib chiqishi mumkin.
U futbolchilarga hurmat bilan munosabatda bo‘ladi va "Milan"ni yaxshi biladi. Shubhasiz, uning rahbarligida barcha o‘yinchilar imkoniyatlarining yuz foizini ko‘rsatadilar.
Bu haqda Pato so‘zlarini pianetamilan.it sayti keltirgan. Allegri jamoaning rivojlanishi va muvaffaqiyatga erishishi uchun zarur shart-sharoitlarni yaratishga intiladi.
Uning tajribasi va yetakchilik qobiliyati "Milan" uchun katta foyda keltirishi kutilmoqda. Klub muxlislari va futbol mutaxassislari ham bu borada ijobiy fikrda.

Пато: Аллегри неизменный тренер "Милана"
Бывший бразильский футболист, экс-игрок итальянского клуба "Милан" Александре Пато высказался о Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во время своего руководства "Миланом" Пато защищал честь команды. По словам бразильского футболиста, тренер остался без изменений.
Он отметил, что "Милан" в настоящее время нуждается именно в таком тренере. По мнению Пато, Аллегри может привести свою команду к высоким результатам, как тренер сборной Италии Анчелотти.
Он уважительно относится к футболистам и хорошо знает "Милан". Безусловно, под его руководством все игроки покажут сто процентов своих возможностей.
Эти слова Пато приводит сайт pianetamilan.it. Аллегри стремится создать необходимые условия для развития команды и достижения успеха.
Ожидается, что его опыт и лидерские качества принесут большую пользу "Милану". Фанаты клуба и футбольные эксперты также имеют положительное мнение об этом.